Fudbal

Hajduk na čelu tabele Vojvođanske lige Jug

BELEGIŠ. Podunavac – Hajduk (D) 1:1 (1:0) Igralište Podunavca, gledalaca 200, sudija Ivanović (Novi Sad). Strelci: Baletić u 45. za Podunavac, a Trebovac u 62. minutu za Hajduk.Žuti kartoni: Šobot, Mitrović (Podunavac), D. Simić, Savinović, Nikolić, Trebovac, Stojković (Hajduk).

Ekipa iz Belegiša je u utakmicu sa Hajdukom ušla veoma motivisano sa namerom da lideru iz Divoša ne prepusti podove. Agresivna igra je tek na samom kraju prvog poluvremena slomila čvrstu odbranu Divošana kada je posle kornera Baletić glavom pošto je nadskočio gostujuće odbrambene igrače skrenuo loptu u mrežu protivnika.

Drugo poluvreme je donelo bolju igru Hajduka koji je postepeno preuzimao inicijativu. Takva igra im se isplatila. Ponovo je gol pao posle kornera kada je Trebovac snažnim volejom zatresao mrežu Belegišana. Posle toga obe ekipe su nastavile otvorenu igru tražeći pobedu ali i pored nekoliko šansi više nije bilo golova.

Hajduk koji je trenutno lider na tabeli Vojvođanske lige grupa Jug sledeće nedelje na svom terenu dočekuje ekipu Dunava iz Starih Banovaca.

PODUNAVAC: Trifunović, Cvetković, Miletić (Živković), Baletić, Pavlović (Šobot), Vukobratović, Saračević, Miletić, Zogović, Kuvekalović (Mitrović), Kovačević, Bjelobrk.

HAJDUK: Trkulja, D. Simi, Savinović, Halilović, Nikolić (Stanić), Tašić, Sovilj, Tomić (Stojković), Atić (Živković), Trebovac (Delić), Perović (Šućak).

19apr19:0020:00Duo Docemente