Divošani bolji u derbiju

DIVOŠ. Hajduk – Radnički (Š) 2:1 (1:1) Gledalaca: 200. Sudija: Blagoje Radić (Irig) 7. Strelci: Stanić u 19. i Trebovac (iz penala) u 72. za Hajduk, Subić u 43. za Radnički. Žuti kartoni: Sovilj, Nikolić (Hajduk), Mijatović, Utvić (Radnički).

Odlična utakmicu u kojoj su obe ekipe težile pobedi a domaćini su bili nešto bolji te bodovi zasluženo ostaju u Divošu. Divošani su zapretili već u  prvom minutu, Trebovac je udarcem iskosa uzdrmao prečku, nagovestivši zanimljiv sremski dvoboj. Šiđani su potom imali odličnu priliku da dođu u vođstvo, kada je, posle asistencije Grumića, ispred golmana izašao Krajnović, ali Trkulja je hrabrom intervencijom sačuvao mrežu. Ofsajd zamku je izbegao Dragiša Stanić, uleteo je u kazneni prostor i pogodio metu, dok je ulogu asistenta odigrao Mladen Atić.

U 30. i 32. minutu, golman Aleksa Tojagić je osujetio pokušaje Trebovca i Perovića, davši šansu Šiđanima da jednako odgovore. Dva minuta pre odlaska na odmor, Milanko Subić je rezantnim udarcem pogodio mrežu Hajduka, a parada Trkulje samo je ulepšala majstoriju – 1:1.

Goste je u igri držao odlični golman Tojagić, u 57. minutu, u istom naletu, odbranio je udarce Sovilja i Stanića. Domaćini su uspeli da dođu do tri boda, jer Tomislav Trebovac bio siguran realizator najstrože kazne, neodbranjivo poslavši loptu u gornji ugao. Prethodno je Subić, posle centaršuta Sovilja, igrao rukom.

Sledeće nedelje u petom kolu Vojvođanske lige grupa Jug Hajduk gostuje ekipi Podunavca u Belegišu.

HAJDUK: Trkulja, Simić, Halilović, Delić, Nikolić, Stanić (od 58. Živković 7), Tomić, Sovilj, Atić (od 67. Stojković – ), Trebovac (od 76. Tašić – ), Perović (od 58. Derajić)

RADNIČKI (Š): Tojagić, Utvić, Aperlić, Drča, Stojšić, Šuša, Krajnović, Sarić, Grumić (od 81. Teofilović – ), Dobrojević (od 46. Mijatović), Subić.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra