Ubedljiva pobeda fudbalera „Radničkog”

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK „TIMOK 1919” Zaječar 5:2 /2:1/; Glavni sudija: Ilić Pavle; Pomoćne sudije: Todorović Nemanja i Živković Marko; Četvrti sudija: Milenković Miroslav; Delegat: Radaković Miodrag

U 2. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički i gostujuća ekipa FK „Timok 1919 iz Zaječara. Na radost domaćih navijača, „Radnički“ je došao u vođstvo već u 4. minutu preko Arnautović Živorada iz penala. Radost domaćina nije dugo trajala jer je u 7. minutu rezultat na 1:1 poravnao Dragićević Ivan. Domaći fudbaleri pojačavali su pritiske na gol gostiju. U 24.minutu susreta, „Radnički“ ponovo dolazi u vođstvo, a strelac je bio Mustapha Ibrahim. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

U drugom poluvremenu izabranici trenera Korak Bogdana nastavili su još jače da atakuju na gol „Timoka. Zaječarci su po treći put vadili loptu iz svoje mreže u 62. minutu meča kada je precizan sa bele tačke bio Dimitrić Ognjen. Na visokih 4:1 za „Radnički povisio je Ilić Vladimir u 76. minutu meča. Samo četiri minuta kasnije Nnaji Kingsley Chukwuebuka postiže gol za „Timok 1919“  i smanjuje rezultat na 4:2. Konačan rezultat i pobedu „Radničkog od 5:2 postavio je Cvijić Stefan u 82. minutu susreta.

FK „Radnički trenutno zauzima 2. mesto na tabeli sa 4 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički gostuje u Ivanjici ekipi FK „Javor-Matis.