Važna pobeda fudbalera „Radničkog” protiv „Železničara”

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK „ŽELEZNIČAR” Pančevo 2:0 /1:0/; Glavni sudija: Manojlović Dalibor; Pomoćne sudije: Zdravković Miodrag i Krstić Slobodan; Četvrti sudija: Mijajlović Borko; Delegat: Baglava Branko

U 30. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” i gostujuća ekipa FK „Železničar” iz Pančeva. Domaći fudbaleri imali su početnu inicijativu. U 39. minutu meča Mustapha Ibrahim doveo je ekipu „Radničkog“ u vođstvo od 1:0. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću igrača u crvenim dresovima.

U nastavku susreta fudbaleri „Železničara“ krenuli su svim silama u napad i stvarali su šanse ali nisu uspeli da savladaju golmana domaćih Šegavca. Imali su i domaći fudbaleri svoje šanse, a jednu od njih iskoristili su pred kraj meča. Konačan rezultat i pobedu „Radničkog“ od 2:0 postavio je Pejović Luka u 89. minutu susreta.

FK „Radnički” trenutno zauzima 11. mesto na tabeli sa 38 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” gostuje u Leskovcu ekipi GFK „Dubočica”.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Matković Dragan, Spasojević Nemanja, Abubakar Sadick, Stevanović Nikola i Arnautović Živorad.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Stanimirović Predrag, Tripković Bojan, Mihajlov Miloš i Radojičić Stefan.

FK „Radnički”: Šegavac Matija, Spajić Igor, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Ivković Đorđe (od 80. Milunović Nemanja), Janković Dejan (od 46. Stevanović Nikola), Petrović Vladimir (od 80. Arnautović Živorad), Mustapha Ibrahim (od 85. Babić Slobodan), Spasojević Nemanja, Matković Dragan (od 55. Radosavljević Marko), Pejović Luka.

Trener: Korak Bogdan

FK „Železničar”: Knežević Marko, Konatar Marko, Plavšić Dušan, Petrović Luka (od 80. Savanović Miloš), Radojičić Stefan, Mihajlov Miloš, Jovanović Jordan, Marković Lazar (od 84. Jankulov Georgije), Stanimirović Predrag (od 55. Mirkov Aleksandar) (od 80. Stevanović Ljubomir), Stanić Petar (od 84. Kovačević Danilo), Sikimić Predrag.

Trener: Aničić Dragan

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola