Poraz fudbalera „Radničkog” u poslednjem kolu

Beograd. RFK „GRAFIČAR” – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 2:0 /0:0/. Glavni sudija: Cvetković Jelena; Pomoćne sudije: Milićević Miloš i Radovanović Uroš; Četvrti sudija: Stefanović Milan; Delegat: Bukvić Miroslav

U poslednjem kolu Prve lige Srbije, u Beogradu su se sastali domaća ekipa RFK „Grafičar” i gostujuća ekipa FK „Radnički”. U toku prvog poluvremena šanse su se ređale na obe strane ali su golmani bili na visini zadatka. Posle kornera domaće ekipe u 25. minutu meča došlo je do povrede prilikom intervencije golmana Šegavca kojeg je morao da zameni rezervni golman Knežević Ivan. Na odmor se otišlo bez golova.

Opasniji rival u drugom delu igre bio je „Grafičar”. Posle nekoliko propuštenih šansi, Lazetić Marko uspeo je da postigne gol u 66. minutu i dovede domaće u vođstvo od 1:0. Posle odlično izvedenog brzog kontranapada, fudbaleri u ljubičastim dresovima udvostručili su svoju prednost u 74. minutu, a strelac je bio ponovo Lazetić Marko. Do kraja utakmice fudbaleri „Radničkog” nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol domaće ekipe pa je „Grafičar” slavio rezultatom 2:0.

FK „Radnički” je na kraju sezone zauzeo 9. mesto na tabeli sa 47 osvojenih bodova dok je RFK „Grafičar“ završio na 7. mestu sa 51 osvojenim bodom.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Burmaz Borislav i Matić Aleksa.

U gostujućoj ekipi žute kartone su dobili Pejović Luka i Ivković Đorđe.

RFK „Grafičar”: Guteša Ivan, Despotovski Stefan (od 70. Rakić Slađan), Đurić Andrej, Stanković Nikola, Lazetić Marko (od 80. Golijanin Aleksej), Matić Aleksa, Burmaz Borislav (od 46. Vidić Dejan), Vasiljević Filip (od 61. Avramovski Sava), Todorovski Aleksandar, Mrkela Matija, Lazić Uroš.

Trener: Đurovski Boško

FK „Radnički”: Šegavac Matija (od 25. Knežević Ivan), Spajić Igor (od 70. Milunović Nemanja), Nikolić Srđan, Ivković Đorđe, Janković Dejan (od 61. Radosavljević Marko), Ilić Vladimir, Stevanović Nikola, Petrović Vladimir, Mustapha Ibrahim (od 70. Trebovac Tomislav), Spasojević Nemanja, Pejović Luka (od 61. Arnautović Živorad).

Trener: Korak Bogdan

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra