FK „Radnički” obezbedio opstanak u Prvoj ligi Srbije

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” – FK „DINAMO”  Vranje 1:1 /0:1/. Glavni sudija: Ilić Milan; Pomoćne sudije: Andrejić Čedomir i Kurčubić Nenad; Četvrti sudija: Lukić Aleksandar; Delegat: Jovanović Marko

U 33. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” i gostujuća ekipa FK „Dinamo”. Posle početnog odmeravanja snaga, „hladan tuš” za domaćina usledio je već u 15 minutu meča kada je „Dinamo“ poveo sa 0:1 golom Keča Marka. Domaći fudbaleri pokušavali su do kraja prvog dela da izjednače rezultat ali bezuspešno. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću „Dinama”.

Od samog starta drugog poluvremena fudbaleri „Radničkog” krenuli su svim silama u napad. U 54. minutu susreta rezultat na 1:1 poravnao je Mustapha. Nakon primljenog pogotka došlo je do incidenta i prekida jer su fudbaleri „Dinama” odlučili da napuste teren nezadovoljni sudijskim odlukama. U momentu primanja gola igrač gostiju ležao je na zemlji posle duela koji je prouzrokovao kontranapad i gol domaćih. Posle 10 minuta čekanja glavni sudija je prekinuo utakmicu. Nakon toga igrači „Dinama” ušli su u konflikt sa sudijama i članovima domaće ekipe pa je moralo da interveniše obezbeđenje.

Posle ovog meča FK „Radnički” je kolo pre kraja uspeo da obezbedi ostanak u Prvoj ligi Srbije.

U poslednjem kolu prvenstva FK „Radnički” gostuje u Beogradu ekipi RFK „Grafičar”.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Abubakar Sadick i Mustapha Ibrahim.

U gostujućoj ekipi žute kartone su dobili: Stanojević Marko, Nedeljković Davor, Sousa Santos Jercical, Tumbas Dejan i Veškovac Božidar.

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Spajić Igor, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick (od 51. Radosavljević Marko), Ivković Đorđe (od 56. Trebovac Tomislav), Janković Dejan, Ilić Vladimir, Petrović Vladimir, Mustapha Ibrahim, Spasojević Nemanja, Pejović Luka (od 56. Arnautović Živorad).

Trener: Korak Bogdan

FK „Dinamo” Vranje: Vukašinović Darko, Ćirković Nebojša, Čubrilo Marko, Veškovac Božidar, Stanojević Marko, Stevanović Mladen, Nedeljković Davor, Sousa Santos Jercival, Jezdović Filip, Keča Marko (od 46. Tumbas Dejan), Stoiljković Marko (od 46. Zlatković Miloš).

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra