Divošani neočekivano poklekli na svom terenu

Divoš. Hajduk – Sloboda 3:4 (2:1) Stadion Hajduka. Sudija: Nikola Čekičević, pomoćnici: Dušan Petrović i Danijel Božoki. Strelci: Halilović 5, Cvijić 13, Savićević 90 – Hajduk, Mandić 24, Salkunić 55, Bogdan 71, Vukotić 83 – Sloboda. Žuti kartoni: Simikić 56, Trivunović 80 – Hajduk, Aleksandar Simić 52, Vukotić 62, Mandić 70, Marko Sinić 75, Bogdan 90 – Sloboda.

U utakmici prepunoj neverovatnih preokreta Sloboda iz Donjeg Tovarnika je potpuno zasluženo savladala velikog favorita domaćeg Hajduka. Na samom početku meča činilo se da će to biti još jedna rutinska pobeda domaćeg tima koji je već u 13. minutu vodio sa dva prema nula. Tada nastupa neverovatno opuštanje u igri domaćina. Nonšalantnost, kiksevi odbrambenih igrača. Malo po malo i Sloboda je prvo izjednačila a potom i povela 4:2. Domaći su jurišali ali su samo uspeli da smanje rezultat u poslednjem minutu utakmice. Trener domaćih Antonić je čestitao gostima na zasluženoj pobedi objašnjavajući da nikako nije mogao prenuti svoje igrače iz letargije u koju su zapali već sredinom prvog poluvremena.

Ovim porazom Hajduk je šanse za osvajanje prvog mesta sveo na teoriju a sledeće nedelje u 30 kolu Vojvođanske lige Jug gostuje u Novom Sadu gde se sastaja sa ekipom  RFK Novi Sad.

Hajduk: Rakić, Simić (Balinović 39), Halilović, Simikić, Cvijić, Trivunović, Derajić, Stojšić, Sovilj, Živković (Denković 59), Atić (Savićević 79).
Trener: Dragoslav Antonić

Sloboda: Krompić, Stević (Bogdan 46), Đorić, Mandić (Parmaković 78), Lazarević, Marko Simić (Dragojević 84), Aleksandar Simić, Vukotić, Kuburović, Mićić (Salkunić 46), Jošić (Dimitrić 78).
Trener: Miloš Đokić

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema