Važna pobeda fudbalera „Radničkog” rezultatom 2:1

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK „BUDUĆNOST” Dobanovci 2:1 /0:0/; Glavni sudija: Petrović Nikola; Pomoćne sudije: Lovre Ilija i Ivanišević Bojan; Četvrti sudija: Matić David; Delegat: Bakić Hasib

U 28. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice i gostujuća ekipa FK „Budućnost” iz Dobanovaca. U prvom poluvremenu borba je vođena uglavnom na sredini terena. Stvoreno je po nekoliko prilika na obe strane ali su mreže ostale netaknute. Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu meča, „Radnički” dolazi u vođstvo od 1:0 pogotkom Ivković Đorđa.

Posle primljenog gola, gosti su krenuli svim silama u napad i uspeli da izjednače rezultat na 1:1 u 62. minutu susreta, a strelac je bio Janjić Milan. Fudbaleri „Radničkog“ ponovo dolaze u vođstvo u 73. minutu meča preko Petrović Vladimira. Dva minuta kasnije sudija je pokazao crveni karton fudbaleru „Budućnosti ” Ilić Stefanu pa su gosti igrali sa igračem manje. Domaći fudbaleri mirno su priveli utakmicu kraju, pobedili rezultatom 2:1 i osvojili važna tri boda.

FK „Radnički” trenutno zauzima 13. mesto na tabeli sa 32 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički” gostuje u Jagodini ekipi GFK „Jagodina”.

U igru kod ekipe FK „Radnički” ušli su: Stevanović Nikola (46.min), Arnautović Živorad (65.min), Abubakar Sadick (76.min), Radosavljević Marko (90.min) i Milunović Nemanja (90.min).

Kod ekipe FK „Budućnost” u igru su ušli: Rajevac Filip (46.min), Tasić Aleksandar (51.min), Smiljanić Goran (51.min), Đorđević Miloš (75.min) i Ilić Filip (90.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Matković Dragan, Stevanović Nikola i Šegavac Matija. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Mirković Nikola, Pajović Tomislav, Markišić Filip, Jeličić Luka i Đorđević Miloš.
Crveni karton u gostujućoj ekipi dobio je Ilić Stefan.

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Spajić Igor, Nikolić Srđan, Ivković Đorđe, Janković Dejan, Ilić Vladimir, Trebovac Tomislav, Petrović Vladimir, Mustapha Ibrahim, Spasojević Nemanja, Matković Dragan.
Zamenici igrača: Knežević Ivan, Abubakar Sadick, Milošević Svetislav, Arnautović Živorad, Radosavljević Marko, Stevanović Nikola, Babić Slobodan, Mijailović Vladimir, Milunović Nemanja, Radović Nikola.
Trener: Korak Bogdan

FK „Budućnost” Dobanovci: Mirković Nikola, Jeličić Luka, Lučić Slobodan, Markišić Filip, Dobrijević Đurađ, Ilić Stefan, Milijašević Miloš, Vuković Uroš, Janjić Milan, Pajović Tomislav, Anđelković Nikola.
Zamenici igrača: Lučić Jovan, Tasić Aleksandar, Čermelj Filip, Vaillant Michel, Smiljanić Goran, Zjača Miloš, Đorđević Miloš, Emerun Emeka, Rajevac Filip, Novaković Nemanja, Ilić Filip.
Trener: Petrović Vladica