Fudbal

Mačvanski derbi završio podelom bodova uz mnoštvo kartona

Mačvanska Mitrovica. Podrinje – Budućnost 1: 1 (1: 1) Stadion Podrinja. Sudija: Marko Gaćinović, pomoćnici: Nemanja Despotović i Branislav Ljubinković. Strelci: Pršić 5 – Podrinje, Jeftić 14 – Budućnost. Crveni karton: Milošević 52 – Podrinje. Žuti kartoni: Petrović 21, Pršić 41, Martinović 65, Mijailović 72, Lacković 90, Ivić 90 – Podrinje, Stanić 59 – Budućnost.

Kako se i očekivalo utakmica između Budućnosti iz Salaša Noćajskog i Podrinja iz Mačvanske Mitrovice bila je izuzetno tvrda. Pored toga što oba tima još uvek nisu prebrodila brige oko opstanka na to je uticalo i tradicionalno rivalstvo ovih klubova. Golovi su pali na samom početku. Poveli su domaći golom Pršića a nešto kasnije Jeftić je izjednačio. Pored nekoliko dobrih prilika na obe strane golova više nije bilo. Posle dva žuta kartona u prvom poluvremenu u nastavku je usledila prava kartonijada delimično izazvana i od strane sudije Gaćinovića koji je nekim odlukama naelektrisao atmosferu mačvanskog derbija. Šest žutih i jedan crveni karton igračima Podrinja uz jedan žuti karton za igrače Budućnosti dosta govori.

Podrinje: Relić, Teodorović, Milošević, Martinović, Pršić (Ćirić 85), Janković (Lacković 78), Miražić (Ivić 54), Mijailović, Arsenović (Stevanović 85), Tomić, Petrović (Simić 78).
Trener: Željko Milošević

Budućnost: Čupić, Stanivuković, Nenad Grujić, Radosavljević, Nikola Grujić, Simovljević, Rogo, Pavlović, Dobo, Jošić (Stanić 57).
Trener: Aleksandar Sololović

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra

27apr16:0017:45Radnički dočekuje ekipu Mačve iz Šapca