Fudbaleri „Radničkog” slavili u Jagodini sa 3:1

Jagodina. GFK „JAGODINA”  – FK „RADNIČKI”  Sremska Mitrovica 1:3 /0:1/. Glavni sudija: Nikolić Danilo; Pomoćne sudije: Harmat Atila i Ivanišević Bojan; Četvrti sudija: Matić David; Delegat: Arsić Nebojša

U 29. kolu Prve lige Srbije, u Jagodini su se sastali domaća ekipa GFK „Jagodina“ i gostujuća ekipa FK „Radnički”. Nakon početnih odmeravanja snaga u prvih nekoliko minuta meča, šanse su počele da stvaraju obe ekipe. Fudbaleri „Radničkog“ došli su u vođstvo od 0:1 u 20. minutu utakmice, a strelac je bio Ivković Đorđe. Jagodinci su pokušavali da dođu do izjednačenja ali nisu uspeli da zatresu mrežu gostiju koji su na odmor otišli sa golom prednosti.

Na samom početku drugog dela ige, u 50. minutu, izjednačujući gol postigao je fudbaler „Jagodine” Nebo Ciryl. Samo četiri minuta nakon primljenog gola, gosti ponovo dolaze u vođstvo, a precizan izvođač jedanaesterca bio je Petrović Vladimir. Ivković Đorđe je svojim drugim pogotkom na meču, u 60. minutu doveo „Radnički” u vođstvo od 1:3. Fudbaleri iz Jagodine nisu uspeli da smanje zaostatak i ozbiljnije ugroze rivala pa su gosti iz Sremske Mitrovice zasluženo slavili rezultatom 1:3.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 11. mesto na tabeli sa 35 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Železničar” iz Pančeva.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Radenović Vasilije, Stojanović Ilija i Milić Andrija. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Ilić Vladimir, Pejović Luka i Ivković Đorđe.

GFK „Jagodina” Jagodina: Stoilković Mladen, Spasojević Branimir (od 66. Kocić Branislav), Stojković Slobodan, Ilić Vladimir (od 90. Janković Aleksandar), Nebo Cyril, Radenović Vasilije, Blagojević Jovica, Stojanović Nikola, Basrak Milan (od 46. Mićunović Milo), Stojanović Ilija (od 46. Stojančić Ilija), Milić Andrija (od 82. Vasić Đorđe).

Trener: Đurđević Dragan

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Spajić Igor, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick (od 68. Milošević Svetislav), Ivković Đorđe (od 68. Milunović Nemanja), Ilić Vladimir (od 68. Radosavljević Marko), Trebovac Tomislav (od 36. Arnautović Živorad), Petrović Vladimir, Mustapha Ibrahim (od 62. Matković Dragan), Spasojević Nemanja, Pejović Luka.

Trener: Korak Bogdan

27apr09:0015:00Dan magarica