Fudbaleri „Radničkog” poraženi u Loznici

Loznica. FK „LOZNICA” – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 2:1 /1:1/. Glavni sudija: Pančić Dušan; Pomoćne sudije: Radić Petar i Tomović Bojan; Četvrti sudija: Janjuš Predrag; Delegat: Lukić Časlav.

U 25. kolu Prve lige Srbije, u Loznici su se sastali domaća ekipa FK „Loznica” i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice. „Loznica“ je rano došla u vođstvo od 1:0, tačnije u 16. minutu meča kada je Komaršević Dragiša iz slobodnog udarca iznenadio golmana Šegavca koji je uhvatio živu loptu ali kasno jer je lopta već prešla gol liniju. Posle neopreznog ispucavanja lopte golmana „Radničkog”, domaći fudbaler Matić Goran mogao je da udvostruči prednost svoje ekipe ali je njegov šut uspeo da izblokira Abubakar Sadick. U 23. minutu susreta usledio je brz kontranapad „Radničkog” i sjajan prodor po levoj strani Nikolić Srđana koji je odlično centrirao, a loptu u mrežu glavom sproveo Pejović Luka za poravnanje rezultata na 1:1. Posle primljenog gola fudbaleri iz Loznice stvorili su nekoliko prilika, iz jedne sjajne šanse pogodili prečku ali se na odmor ipak otišlo nerešenim rezultatom.

U novo vođstvo fudbaleri u zeleno-belim dresovima došli su posle centaršuta iz kornera u 60. minutu meča kada se u gužvi ispred gostujućeg gola najbolje snašao Milinković Nikola. Do kraja meča stvoreno je još po nekoliko šansi na obe strane ali je utakmica završena pobedom „Loznice” rezultatom 2:1.

FK „Radnički” trenutno zauzima 16. mesto na tabeli sa 25 osvojenih bodova. U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Kolubara” iz Lazarevca.

U igru kod ekipe FK „Loznica” ušli su: Janjušević Njegoš (46.min), Vraštanović Boško (64.min), Matić Aleksa (83.min) i Bogdanović Bogdan (90.min).

Sa klupe kod ekipe FK „Radnički” u igru su ušli: Spasojević Nemanja (27.min), Mustapha Ibrahim (46.min), Milošević Svetislav (69.min), Stevanović Nikola (78.min) i Rakić Nikola (78.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Vraštanović Boško, Janjušević Njegoš i Milinković Nikola.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Trebovac Tomislav i Petrović Vladimir.

FK „Loznica” Loznica: Ružić Branislav, Spasenović Miloš, Bogićević Mihailo, Cvetojević Igor, Matić Goran, Stanojlović Slobodan, Komarčević Dragiša, Milinković Nikola, Ristivojević Igor, Belić Đorđe, Ivić Lazar.

Zamenici igrača: Anđelković Nikola, Nikolić Nikola, Kosta Mihajlo, Matić Aleksa, Janjušević Njegoš, Bogdanović Bogdan, Živanović Pavle, Milovanović Nenad, Vraštanović Boško, Vilotić Miloš.

Trener: Radić Milenko

FK „Radnički“ Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Spajić Igor, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Ivković Đorđe, Ilić Vladimir, Trebovac Tomislav, Petrović Vladimir, Matković Dragan, Pejović Luka, Radović Nkola
Zamenici igrača: Knežević Ivan, Nešković Milan, Milošević Svetislav, Arnautović Živorad, Radosavljević Marko, Stevanović Nikola, Babić Slobodan, Mustapha Ibrahim, Spasojević Nemanja, Milunović Nemanja, Rakić Nikola.

Trener: Korak Bogdan