Poraz fudbalera „Radničkog” u Kragujevcu

Kragujevac. FK „RADNIČKI 1923” Kragujevac – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 2:0 /1:0/. Glavni sudija: Trifković Dejan; Pomoćne sudije: Božović Goran i Krstić Ivan; Četvrti sudija: Stefanović Milan; Delegat: Jovanović Marko.

U 21. kolu Prve lige Srbije, u Kragujevcu su se sastali domaća ekipa FK „Radnički 1923“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“ iz Sremske Mitrovice. Kragujevčani su od početka imali terensku inicijativu i stvarali šanse ali nisu uspeli da savladaju golmana gostiju. U 43. minutu meča, gostujući fudbaler nesmotreno je udario loptu rukom i sudija Trifković Dejan pokazao je na belu tačku. Precizan sa jedanaest mera bio je Nikodijević Slađan koji je ekipu „Radnički 1923“ doveo u vođstvo od 1:0. Mitrovčani su na odmor otišli sa jednim golom zaostatka.

Domaći fudbaleri su i u drugom poluvremenu nastavili da stvaraju šanse. Konačan rezultat i pobedu domaćina rezultatom 2:0 postavio je Mirić Marko u 87. minutu meča koji je posle jedne izbijene lopte sam izašao ispred golmana Šegavca, zaobišao ga i poslao loptu u prazan gol.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 15. mesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu OFK „Žarkovo“.

U igru kod ekipe FK „Radnički 1923“ ušli su: Ristović Nikola (59.min), Todorović Tomislav (70.min), Aleksijević Uroš (70.min) i Vidović Uroš (86.min).

Sa klupe kod ekipe FK „Radnički“ Srem. Mitrovica u igru su ušli: Milošević Svetislav (46.min), Mijailović Vladimir (59.min), Arnautović Živorad (73.min), Matković Dragan (73.min) i Babić Slobodan (82.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Vidović Miloš, Vidović Uroš, Filipović Stefan, Rađen Nikola i Todorović Tomislav.

U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Pejović Luka.

FK „Radnički 1923“ Kragujevac: Lukić Ognjen, Nikodijević Slađan, Kovačević Stevan, Ćirović Vladimir, Zukanović Miloš, Ilić Ognjen, Vidović Miloš, Rađen Nikola, Vićentijević Igor, Filipović Stefan, Mirić Marko.

Zamenici igrača: Stepanović Nikola, Petrović Lazar, Todorović Tomislav, Aleksijević Uroš, Maksimović Đorđe, Milikić Filip, Avram Radovan, Ristović Nikola.

Trener: Linta Aleksandar

FK „Radnički“ Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Bašić Igor, Ivković Đorđe, Janković Dejan, Ilić Vladimir, Radosavljević Marko, Trebovac Tomislav, Spasojević Nemanja, Pejović Luka, Rakić Nikola.
Zamenici igrača: Knežević Ivan, Spajić Igor, Milošević Svetislav, Arnautović Živorad, Babić Slobodan, Mijailović Vladimir, Matković Dragan, Milunović Nemanja, Radović Nikola.

Trener: Kljajić Dušan