Fudbal

FK „Radnički” pobedio FK „Zemun” rezultatom 2:0

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” – FK „ZEMUN” Zemun 2:0 /2:0/. Glavni sudija: Nikitović Ivan; Pomoćne sudije: Radovanović Uroš i Novaković Ilija; Četvrti sudija: Pančić Dušan; Delegat: Baglava Branko.

U 24. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Zemun“. Utakmica je odigrana po veoma lepom vremenu i izuzetnim uslovima za igru. Fudbaleri „Radničkog“ od samog starta meča krenuli su veoma agresivno i napadački što im se isplatilo već u 8 minutu kada je Ivković Đorđe postigao gol za vođstvo domaćih od 1:0. Samo tri minuta kasnije prednost „Radničkog“ udvostručio je Arnautović Živorad za vođstvo od 2:0. Zemunci nisu uspeli ozbiljnije ugroze gol domaćona pa su na odmor otišli sa dva gola zaostatka.

U drugom poluvremenu stvarane su šanse na obe strane ali mreže su mirovale pa je „Radnički“ na kraju zasluženo slavio i upisao nova važna tri boda.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 15. mesto na tabeli sa 25 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje ekipi FK „Loznica“.

U igru kod ekipe FK „Radnički“ ušli su: Trebovac Tomislav (46.min), Pejović Luka (46.min), Mustapha Ibrahim (64.min), Janković Dejan (67.min) i Milošević Svetislav (81.min).
Sa klupe kod ekipe FK „Zemun“ u igru su ušli: Milanović Mitar (25.min), Nenadović Aleksa (51.min), Pavlović Ljubomir (70.min) i Cakić Dušan (70.min).

Žute kartone u gostujućoj ekipi dobili su: Paunović Stefan, Mijailović Andrija i Petrović Filip.

FK „Radnički“ Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Spajić Igor, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Ivković Đorđe, Arnautović Živorad, Ilić Vladimir, Petrović Vladimir, Mijailović Vladimir, Matković Dragan, Radović Nikola.

Zamenici igrača: Knežević Ivan, Nešković Milan, Milošević Svetislav, Janković Dejan, Radosavljević Marko, Babić Slobodan, Trebovac Tomislav, Mustapha Ibrahim, Spasojević Nemanja, Pejović Luka, Milunović Nemanja.

Trener: Kljajić Dušan

FK „Zemun“ Zemun: Gudžulić Marko, Stevanović Nemanja, Kuzmanović Veljko, Paunović Stefan, Lazarević Luka, Stokić Lazar, Mijailović Andrija, Petrović Filip, Đorđev Andrej, Križan Aleksandar, Đalović Marko.

Zamenici igrača: Davidović Dejan, Jovanović Nikola, Marinković Aleksa, Jovanović Aleksa, Milanović Mitar, Pavlović Ljubomir, Nenadović Aleksa, Cakić Dušan.

Trener: Kalajdžić Željko

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra

27apr16:0017:45Radnički dočekuje ekipu Mačve iz Šapca