Poraz fudbalera „Radničkog” u nastavku sezone

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK „IMT” Novi Beograd 1:2 /1:1/. Glavni sudija: Nikitović Ivan; Pomoćne sudije: Pešović Milan i Savić Nebojša; Četvrti sudija: Pančić Dušan; Delegat: Baglava Branko.

U 18. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici sastali su se domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „IMT iz Novog Beograda. Na početku utakmice fudbaleri „Radničkog imali su terensku inicijativu i stvarali su šanse. Posle nekoliko propuštenih prilika domaći su došli u vođstvo u 20. minutu meča kada je posle odbijene lopte golmana gostiju, loptu sproveo u mrežu Petrović Vladimir. U 38. minutu susreta, posle ubačene lopte u kazneni prostor, smušenost odbrane “Radničkog” iskoristio je Zorić Luka koji je sproveo loptu u mrežu i poravnao rezultat na 1:1. Na odmor se otišlo nerešenim rezultatom.

Veliki preokret i vođstvo IMT-a od 1:2 dogodio se u 53. minutu meča kada je posle centaršuta Đuković Đorđe preciznim udarcem glavom poslao loptu u mrežu domaćih. Od 59. minuta „Radnički je ostao sa igračem manje jer je Abubakar Sadick dobio crveni karton. Domaći igrači nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol gostujuće ekipe do kraja utakmice pa je „IMT“ slavio rezultatom 2:1.

FK „Radnički trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Pirotu ekipi FK „Radnički.

U igru kod ekipe FK „Radnički ušli su: Janković Dejan (59.min), Stevanović Nikola (59.min), Trebovac Tomislav (59.min), Matković Dragan (61.min) i Milošević Svetislav (75.min).

Sa klupe kod ekipe FK „IMT u igru su ušli: Lazović Andreja (74.min), Todorović Srđan (84.min), Marković Nemanja (87.min) i Đuričković Uroš (87.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Rakić Nikola, Abubakar Sadick i Ilić Vladimir.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Zorić Luka, Đuković Đorđe, Dimitrić Ognjen, Damjanović Filip, Vukašinović Uroš i Đuričković Uroš.

FK „Radnički Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Ivković Đorđe, Ilić Vldimir, Petrović Vladimir, Mijailović Vladimir, Spasojević Nemanja, Pejović Luka, Radović Nikola, Rakić Nikola.

Zamenici igrača: Knežević Ivan, Nešković Milan, Bašić Igor, Milošević Svetislav, Janković Dejan, Radosavljević Marko, Stevanović Nikola, Trebovac Tomislav, Mustafa Ibrahim, Matković Dragan, Milunović Nemanja.

Trener: Kljajić Dušan

FK „IMT Novi Beograd: Katić Andrija, Zorić Luka, Vukašinović Uroš, Stamenić Uroš, Glišić Nikola, Đuković Đorđe, Damjanović Filip, Kijevčanin Veljko, Lučić Vladimir, Dimitrić Ognjen, Fofana Beko Ismael.

Zamenici igrača: Vukmirović Bojan, Marković Nemanja, Ilić Stefan, Todorović Srđan, Purić Nikola, Đuričković Uroš, Lazović Andreja.

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema