Fudbal

Pobeda fudbalera „Radničkog” protiv „Grafičara”

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK „GRAFIČAR” Beograd 3:1 /1:1/; Glavni sudija: Jeknić Stefan; Pomoćne sudije: Lovre Ilija i Ivanišević Bojan; Četvrti sudija: Petrović Nikola; Delegat: Tomić Dušan

U 17. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ iz Sremske Mitrovice i gostujuća ekipa FK „Grafičar“ iz Beograda. Prvu veliku priliku imali su fudbaleri „Radničkog“ ali je golman Stanković zaustavio šut. Pejović Luka je sam izašao ispred golmana gostiju ali je šut bio veoma loš i lopta je udarila direktno u golmana. U 30. minutu utakmice, posle centaršuta sa leve strane terena najbolje se u šesnaestercu „Grafičara“ snašao Ivković Đorđe i smestio loptu u mrežu za vođstvo „Radničkog“ od 1:0. Posle odlično izvedenog slobodnog udarca, loptu je glavom u mrežu Šegavca za izjednačenje 1:1 poslao Mikić Nikola. Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom.

U drugom poluvremenu, Pejović Luka je ponovo sam izašao ispred golmana gostiju ali nije uspeo da ga predribla. „Radnički“ je u vođstvo od 2:1 stigao u 62. minutu utakmice. Kapiten Trebovac Tomislav, snažnim udarcem sa oko 25 metara loptu je uputio ka levoj stativi gola posle čega se odbila od leđa golmana „Grafičara“ i završila u mreži. Konačnih 3:1 postavio je Ivković Đorđe u 79. minutu koji je posle asistencije Pejović Luke loptu poslao u donji desni ugao golmana Stankovića. U poslednjoj utakmici prvog dela sezone „Radnički“ je pobedio rezultatom 3:1 i osvojio nova 3 boda.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

U igru kod ekipe FK „Radnički“ ušli su: Radonjić Nenad (76.min), Tomović Uroš (89.min) i Mijailović Vladimir (89.min).

Kod ekipe FK „Grafičar“ u igru je ušao Stojić Nemanja (46. min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Stevanović Nikola i Spasojević Nemanja.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Matić Aleksa, Odada Richard i Stanković Nikola.

FK „Radnički“ Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Ivković Đorđe, Ilić Vladimir, Stevanović Nikola, Trebovac Tomislav (kap), Spasojević Nemanja, Pejović Luka, Radović Nikola, Rakić Nikola.

Zamenici igrača: Gavrić Nikola, Radovanović Aleksandar,  Petrović Nemanja, Tomović Uroš, Stevanović Nemanja, Krneta Ratko, Mijailović Vladimir, Obrenović Despot, Radonjić Nenad, Vujović Branko.
Trener: Kljajić Dušan
Pomoćni trener: Radivojević Saša

FK „Grafičar“ Beograd: Stanković Aleksandar (kap), Odada Richar, Mikić Nikola, Cvetković Stefan, Matić Aleksa, Burmaz Borislav, Marjanović Lazar, Damjanac Aleksa, Todorovski Aleksandar, Campbell Norman.
Zamenici igrača: Guteša Ivan, Lukić Aleksandar, Vasiljević Filip, Fićović Stefan, Petrović David, Gočobija Matija, Glušević Matija, Stojić Nemanja.
Trener: Koković Radomir

27apr09:0015:00Dan magarica