Nova pobeda fudbalera „Radničkog”

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK „DUBOČICA” Leskovac 3:0 /2:0/; Glavni sudija: Nikitović Ivan; Pomoćne sudije: Tubić Njegoš i Govedarović Aleksandar; Četvrti sudija: Jeknić Stefan; Delegat: Đerman Dragoslav

U 14. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice i gostujuća ekipa FK „Dubočica” iz Leskovca. U 20. minutu utakmice, posle centaršuta sa leve strane, najbolje se u šesnaestercu gostiju snašao Ivković Đorđe, koji je glavom poslao loptu u donji desni ugao gola gostiju iz Leskovca za vođstvo „Radničkog” od 1:0. „Radnički” je nastavio sa napadima i stvorio dve dobre šanse ali je golman Mladenović uspešno zaustavio oba udarca domaćih fudbalera. Domaćin je na 2:0 povisio u 32. minutu utakmice kada je na povratnu loptu naleteo Janković Dejan, uputio snažan udarac i lopta se odbila od igrača „Dubočice”, promenila pravac i prevarila golmana iz Leskovca. Na odmor se otišlo sa vođstvom „Radničkog” od 2:0.

U 51. Minutu utakmice, posle centaršuta sa leve strane, najbolje se u kaznenom prostoru „Dubočice” snašao fudbaler „Radničkog” Pejović Luka i povećao prednost svoje ekipe na visokih 3:0. Do kraja utakmice „Radnički” je stvorio još nekoliko prilika, „Dubočica” jednu dobru priliku ali su mreže mirovale. „Radnički” je zasluženo pobedio rezultatom 3:0 i osvojio važna 3 boda.

FK „Radnički” trenutno zauzima 15. mesto na tabeli sa 14 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” gostuje u Kraljevu ekipi FK „Sloga”.

U igru kod ekipe FK „Radnički” ušli su: Rakić Nikola (61.min), Krneta Ratko (70.min), Petrović Nemanja (83.min), Tomović Uroš (83.min).

Kod ekipe FK „Dubočica” u igru su ušli: Stanković Milan (46.min), Stanković Miloš (46.min), Mitrović Lazar (70.min), Milić Ivan (71.min) i Andrushchenko Maksym (84.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Stevanović Nikola i Spasojević Nemanja.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Stojković Nikola, Savić Dušan i Segun Okomayin Onimisi.

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Ivković Đorđe, Janković Dejan, Ilić Vladimir, Stevanović Nikola, Trebovac Tomislav, Spasojević Nemanja, Pejović Luka, Radović Nikola.

Zamenici igrača: Jelovac Milan, Radovanović Aleksandar,  Petrović Nemanja, Tomović Uroš, Stevanović Nemanja, Krneta Ratko, Mijailović Vladimir, Tomac Ivan, Obrenović Despot, Radonjić Nenad, Rakić Nikola.
Trener: Kljajić Dušan
Pomoćni trener: Radivojević Saša

FK „Dubočica” Leskovac: Mladenović Miodrag, Stanković Zvonimir, Nikolić Miloš, Mitrović Aleksandar, Savić Dušan, Ilić Aleksandar, Kačar Nenad, Radić Sava, Stojković Nikola, Segun Okomayin Onimisi, Karapandžić Ninoslav.
Zamenici igrača: Golović Danilo, Stanković Milan, Stanković Miloš, Mitrović Lazar, Jovanović Jovan, Mladenović Dušan, Krstić Ivan, Andrushchenko Maksym, Milić Ivan.
Trener: Mrkić Saša

27apr09:0015:00Dan magarica