Fudbaleri „Sloge“ i „Radničkog“ igrali nerešeno

Kraljevo. FK „SLOGA“ Kraljevo – FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica 1:1 /0:1/; Glavni sudija: Nikolić Bojan; Pomoćne sudije: Kurčubić Nenad i Dimitrijević Marko; Četvrti sudija: Ilić Pavle; Delegat: Martinović Milan

U 15. kolu Prve lige Srbije, u Kraljevu su se sastali domaća ekipa FK „Sloga“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“ iz Sremske Mitrovice. Prvu odličnu šansu imali su domaći igrači ali je odbrambeni igrač „Radničkog“ izblokirao taj pokušaj. Potom je fudbaler „Sloge“ uputio snažan udarac sa oko 20 metara ali je golman Šegavac uspeo da zaustavi loptu. U 20. minutu meča, posle sjajno izvedene polukontre fudbalera „Radničkog“, Nikolić Srđan je izašao sam ispred golmana domaćih i poslao loptu u mrežu „Sloge“ za vođstvo „Radničkog“ od 1:0. Do kraja prvog poluvremena obe ekipe stvorile su još po nekoliko šansi ali nisu uspele ozbiljnije da ugroze golmane.

U drugom poluvremenu opasniji su bili domaći igrači koji su krenuli na sve ili ništa. Posle odbijene lopte od odbrambenog igrača „Radničkog“ i konfuzije u njihovoj odbrani u 73. minutu susreta najbolje se snašao Gojković Aleksandar. On je naleteo na loptu i snažnim udarcem levom nogom zatresao mrežu za izjednačenje od 1:1. Do kraja utakmice domaći fudbaleri pokušavali su da preokrenu rezultat ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol „Radničkog“. Utakmica između „Sloge“ i „Radničkog“ završena je rezultatom 1:1 i podelom bodova na ravne časti.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Vranju ekipi FK „Dinamo“.

U igru kod ekipe FK „Sloga“ ušli su: Čamagić Strahinja (31.min), Krasić Marko (71.min) i Đokić Luka (71.min).

Kod ekipe FK „Radnički“ u igru su ušli: Jelovac Milan (29.min), Obrenović Despot (46.min), Tomović Uroš (73.min), Mijailović Vladimir (73.min), Radovanović Aleksandar (90.min).

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Stevanović Nikola, Obrenović Despot i Jelovac Milan.

FK „Sloga“ Kraljevo: Tatić Lazar, Kruševac Nemanja, Todorić Nikola, Filipović Đorđe, Petković Nikola, Vidović Marko, Mihajlović Marko, Gojković Aleksandar, Anđelković Dragoljub, Vuković Novak, Žerađanin Željko.
Zamenici igrača: Pantović Mihajlo, Gušani Suad, Čolić Vladimir, Vukotić Dragan, Krasić Marko, Čamagić Strahinja, Andrić Đorđe, Đokić Luka, John Moses Agoh, Markiš Aleksa, Nikolić Aleksa.
Trener: Bunjak Boris

FK „Radnički“ Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Petrović Nemanja, Ivković Đorđe, Ilić Vladimir, Stevanović Nikola, Trebovac Tomislav, Pejović Luka, Radović Nikola, Rakić Nikola.
Zamenici igrača: Jelovac Milan, Radovanović Aleksandar, Tomović Uroš, Stevanović Nemanja, Krneta Ratko, Mijailović Vladimir, Tomac Ivan, Obrenović Despot, Radonjić Nenad.
Trener: Kljajić Dušan

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema