Novi poraz fudbalera „Radničkog” na svom terenu

Sremska Mitrovica. FK „Radnički Sremska Mitrovica – FK „Trajal Kruševac 1:2 /0:0/; Glavni sudija: Anđelovski Novica; Pomoćne sudije: Beljin Goran i Šutulović Milan; Četvrti sudija: Maksimović Đorđe; Delegat: Kostrešević Novak

U 10. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički iz Sremske Mitrovice i gostujuća ekipa FK „Trajal iz Kruševca. Prvu veliku šansu imali su gostujući igrači ali je igrač „Trajala pogodio domaćeg igrača na putu lopte ka golu. Fudbaler „Radničkog Mijailović Vladimir imao je odličnu priliku za gol iz slobodnog udarca ali je golman gostiju Drašković uspeo da odbrani njegov šut. Novu veliku priliku imao je ponovo Mijailović kada je solo prodorom sjajno prošao preko desne strane ali je posle njegovog udarca lopta ipak otišla pored leve stative. Posle toga, sjajnu priliku imali su gosti iz Kruševca ali je lopta ipak bila poslata preko gola. Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale pa se na odmor otišlo bez golova.

Mnogo uzbudljivija utakmica viđena je u drugom poluvremenu. U 50. minutu utakmice posle odlično ubačene lopte iz kornera preciznim udarcem sa oko 6 metara Sredojević Filip loptu je poslao u mrežu za vođstvo „Trajala od 1:0. Prednost igrača iz Kruševca udvostručio je u 52. minutu rezervista Kilibarda Marko kada je sjajno utrčao pored odbrambenih igrača i savladao golmana domaćih Šegavac Matiju. Nakon toga usledile su tri odlične prilike „Radničkog čiji igrači nisu bili dovoljno precizni. Fudbaleri iz Kruševca imali su stopostotnu priliku ali je golman domaćih uspešno zaustavio loptu. Na 2:1 u 77. minutu susreta smanjio je rezervista „Radničkog Radonjić Nenad posle sjajne solo akcije i preciznog udarca u gornji levi ugao gola golmana gostiju. „Radnički je do kraja utakmice svim silama pokušavao da izjednači rezultat stvorivši nekoliko dobrih prilika ali domaći fudbaleri nisu uspeli da matiraju golmana gostiju. Ekipa „Trajala uspela je da savlada „Radnički“ rezultatom 2:1 i odnese sva tri boda za Kruševac.

FK „Radnički trenutno zauzima 17. mesto na tabeli sa 6 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Dobanovcima ekipi FK „Budućnost“.

U igru kod ekipe FK „Radnički ušli su:  Nikolić Srđan (46.min), Radonjić Nenad (46.min), Tomović Uroš (63.min), Janković Dejan (68.min) i Stevanović Nemanja (81.min).

Kod ekipe FK „Trajal“ u igru su ušli: Kilibarda Marko (46.min), Matejević Ilija (46.min), Milisavljević Nemanja (78.min), Aleksić Radosav (83.min) i Jovanović Ivica (90.min).