Fudbaleri „Radničkog” remizirali u Dobanovcima

Dobanovci. FK „Budućnost” Dobanovci – FK „Radnički” Sremska Mitrovica 1:1 /1:0/; Glavni sudija: Trifković Dejan; Pomoćne sudije: Novaković Novak i Milosavljević Nikola; Četvrti sudija: Janjuš Predrag; Delegat: Elezović Radomir

U 11. kolu Prve lige Srbije, u Lazarevcu su se sastali domaća ekipa FK „Budućnost” iz Dobanovaca i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice. Prvu šansu na meču imali su domaći fudbaleri ali je lopta otišla pored leve stative gola. Odličnu priliku imali su gostujući igrači ali je lopta na putu ka golu pogodila u glavu Ivančević Nebojšu. U 42. minutu utakmice fudbaleri „Budućnosti” došli su u vođstvo od 1:0 posle slobodnog udarca Luković Stevana sa oko 25 metara u levi gornji ugao gola gostiju.

Na poluvreme se otišlo sa golom prednosti za domaću ekipu. Fudbaleri iz Dobanovaca stvorili su nekoliko prilika u drugom poluvremenu ali nisu ozbiljnije uspeli da ugroze gol „Radničkog”. Gostujući igrači uspeli su da kazne propuštene šanse domaće ekipe i u 85. minutu izjednače rezultat na 1:1 preko Tomović Uroša koji se najbolje snašao u šesnaestercu. Utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1 pa su bodovi podeljeni na ravne časti.

FK „Radnički” trenutno zauzima 17. mesto na tabeli sa 7 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu GFK „Jagodina“ iz Jagodine.

U igru kod ekipe FK „Budućnost” ušao je Ranković Marko (46.min).

Kod ekipe FK „Radnički” u igru su ušli: Tomović Uroš (56.min), Pejović Luka (56.min), Stevanović Nemanja (68.min), Mićanović Mladen (90.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Đorđević Miloš, Janjić Milan i Jeličić Luka.

U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Pejović Luka.

FK „Budućnost” Dobanovci: Katić Andrija, Jeličić Luka, Markišić Filip, Dobrijević Đurađ, Ilić Stefan, Đorđević Miloš, Vuković Uroš, Luković Stevan, Janjić Milan, Vladisavljević Lazar, Ivančević Nebojša.
Zamenici igrača: Trnić Jovan, Đurković Želimir, Spajić Igor, Čermelj Filip, Milijašević Miloš, Lee Jong-Chan, Ranković Marko, Novaković Nemanja.
Trener: Stevanović Dragan

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Vasiljević Ivan, Abubakar Sadick, Janković Dejan, Ilić Vladimir, Stevanović Nikola, Trebovac Tomislav, Mijailović Vladimir, Radonjić Nenad, Rakić Nikola.
Zamenici igrača: Jelovac Milan, Petrović Nemanja, Tomović Uroš, Mićanović Mladen, Stevanović Nemanja, Krneta Ratko, Obrenović Despot, Pejović Luka, Radović Nikola.
Trener: Kljajić Dušan