Pobeda „Mitrosa” u Višnjićevu

Višnjićevo. FK „HAJDUK” Višnjićevo – FK „MITROS” Sremska Mitrovica 1:2 /1:0/; Glavni sudija: Kavgić Srđan iz Rume; Pomoćne sudije: Ljubinković Branislav i Uzelac Branislav, obojica iz Rume; Delegat: Petrović Dragan iz Sremske Mitrovice

U 7. kolu Vojvođanske fudbalske lige – jug, u Višnjićevu su se sastali domaća ekipa FK „Hajduk” iz Višnjićeva i gostujuća ekipa FK „Mitros” iz Sremske Mitrovice. Ekipa „Hajduka” je već u 6. minutu susreta stigla u vođstvo od 1:0 posle duge lopte preko odbrane gostiju, a zatim i nespretne reakcije odbrane „Mitrosa”, Tomšić Dejan se odlično snašao i matirao golmana Dudić Ognjena. U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji rival ali nije imao mnogo prilika za gol, a gosti samo jednu jer nisu odigrali kako se očekivalo.

U drugom poluvremenu totalno drugačija slika, mnogo spremnija ekipa „Mitrosa” natrčala je ekipu „Hajduka” i okrenuli rezultat u svoju korist. Najpre preko Trubić Aleksandra u 66. minutu meča posle lepog šuta levom nogom sa nekih 16 metara. Do pobede, gosti su stigli u 76. minutu posle lepe akcije i udarca Grbić Igora kada je golman domaćih odbio loptu i na nju naleteo Malinović Marko koji je preciznim udarcem preokrenuo rezultat za konačnih 2:1 za goste. „Mitros” je u drugom poluvremenu propustio još nekoliko šansi pa je pobeda mogla biti i ubedljivija.

FK „Mitros” trenutno zauzima 15. mesto na tabeli sa 6 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Mitros“ dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Borac” iz Martinaca.

U igru kod ekipe FK „Hajduk” ušli su: Vejnović Dušan (58.min), Damjanović Branislav (67.min) i Mirković Milan (75.min).

Kod ekipe FK „Mitros” u igru su ušli: Kovačević Milorad (80.min), Mađarovski Dušan (87.min) i Nikolić Nebojša (90.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Radovanović Milan, Perić Rade i Marković Nebojša.

U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Malinović Marko.

FK „Hajduk” Višnjićevo: Mitrović Radivoj, Kovačević Boris, Šarić Jovica, Marković Nebojša, Radovanović Milan (kap), Todorović Veljko, Nježić Nemanja, Tomšić Dejan, Veteha Vladimir, Grujičić Zoran, Perić Rade.

Zamenici igrača: Jovanović Miroslav, Stojaković Dragan, Mirković Milan, Ličanin Ivan, Damjanović Branislav, Vejnović Dušan.

Trener: Zjalić Željko

FK „Mitros” Sremska Mitrovica: Dudić Ognjen, Laćarački Stanko, Simić Nenad, Oparušić Branko, Simjanovski Stevan (kap), Sremac Miodrag, Grbić Igor, Malinović Marko, Borovac Stefan, Milošević Srđan, Trubić Aleksandar.

Zamenici igrača: Mršić Igor, Maglić Igor, Santovac Milan, Mađarovski Dušan, Nikolić Nebojša, Kovačević Milorad, Nikšić Vasa.