Pobeda fudbalera „Radničkog” u Zemunu

Zemun. FK „ZEMUN” Zemun – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 0:3 /0:1/; Glavni sudija: Jeknić Stefan iz Subotice; Pomoćne sudije: Lovre Ilija i Ivanišević Bojan; Četvrti sudija: Lukić Aleksandar iz Valjeva; Delegat: Novović Velibor

U 7. kolu Prve lige Srbije, u Zemunu su se sastali domaća ekipa FK „Zemun” iz Zemuna i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice. Fudbaleri „Radničkog” napali su po levoj strani, centrirali loptu u šesnaesterac, odbrambeni fudbaler „Zemuna” loptu je  izbacio glavom na volej Stevanović Nikoli posle čijeg šuta Ivković Đorđe petom sa 5 metara prosleđuje loptu u mrežu „Zemuna” za vođstvo „Radničkog” od 1:0. Do kraja poluvremena fudbaleri „Zemuna” nisu uspeli ozbiljnje da ugroze gol gostiju pa je „Radnički” na odmor otišao sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu prvi su zapretili fudbaleri „Zemuna” posle kornera i udarca glavom ali je Šegavac Matija uspešno sačuvao svoju mrežu. Posle greške odbrambenih igrača „Zemuna” gostujući fudbaleri uspeli su da iskoriste smušenost odbrane i udvostruče svoju prednost preko Radonjić Nenada u 48. minutu. „Radnički“ je došao do vođstva od 3:0 u 61. minutu susreta kada je sa leve strane loptu centrirao Stojanovski Aleksandar, a loptu u mrežu glavom sproveo Despot Obrenović. Utakmica je završena rezultatom 3:0 u korist fudbalera FK „Radničkog”. Sremskomitrovački klub kući je doneo nova 3 boda.

FK „Radnički” trenutno zauzima 15. mesto na tabeli sa 6 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Loznica” iz Loznice.

U igru kod ekipe FK „Zemun” ušli su: Turkulj Milan (46.min), Križan Aleksandar (46.min), Todorović Nikola (54.min), Jovančević Dušan (65.min) i Cakić Dušan (65.min).

Kod ekipe FK „Radnički“ u igru su ušli: Trebovac Tomislav (37.min), Stojanovski Aleksandar (59.min), Obrenović Despot (59.min), Vasiljević Ivan (78.min) i Krneta Ratko (78.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Avrić Filip, Petrović Filip i Turkulj Milan.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Mićanović Mladen i Abubakar Sadick.

FK „Zemun” Zemun: Pejović Nikola, Stevanović Nemanja, Kuzmanović Veljko, Ristović Nikola, Njamculović Mateja, Stokić Lazar, Mijailović Andrija, Pavlović Miloš, Petrović Filip, Avrić Filip, Bosanac Strahinja.
Zamenici igrača: Davidović Dejan, Jovanović Nikola, Jovančević Dušan, Jovanović Aleksa, Đurđević Nikola, Todorović Nikola, Turkulj Milan, Lazarević Luka, Gojković Stefan, Križan Aleksandar, Cakić Dušan.
Trener: Ristić Milan

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Abubakar Sadick, Mićanović Mladen, Ivković Đorđe, Janković Dejan, Ilić Vladimir, Stevanović Nikola, Mijailović Vladimir, Spasojević Nemanja, Radonjić Nenad.
Zamenici igrača: Jelovac Milan, Vasiljević Ivan, Petrović Nemanja, Bulatović Luka, Trebovac Tomislav, Stojanovski Aleksandar, Stevanović Nemanja, Krneta Ratko, Obrenović Despot, Pejović Luka, Radović Nikola.