Novi poraz fudbalera “Radničkog” kod kuće

Sremska Mitrovica. FK “RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK “BORAC 1926” Čačak 1:2 /0:2/; Glavni sudija: Stamenković Ivan; Pomoćne sudije: Bogićević Goran i Krstić Ivan; Četvrti sudija: Jeknić Stefan iz Subotice; Delegat: Baglava Branko

U 6. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ iz Sremske Mitrovice i gostujuća ekipa FK „Borac 1926“ iz Čačka. U 12. minutu susreta po levoj strani terena prošao je brzonogi igrač gostiju Ratković Andrija, ušao u šesnaesterac i dodao po zemlji loptu Kijevčanin Veljku koji je sa 5 metara loptu poslao u mrežu gola domaćih za vođstvo „Borca 1926“ od  1:0. Posle toga odličnu šansu imao je Ratković Andrija ali je loptu poslao preko gola. Zatim je usledila je akcija igrača „Radničkog“ šutem iskosa sa leve strane ali bez pogotka. Gosti su ponovo ptobili preko leve strane terena kada je Radonjić Nenad loptu ubacio u šesnaesterac, nakon čega je igrač „Borca 1926“ spustio loptu glavom do Radosavljević Dragana koji je u 38. minutu povisio vođsto gostiju na 2:0. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije promenio pa je „Radnički“ imao dva gola zaostatka.

Početkom drugog poluvremena „Radnički“ je stvorio jednu dobru priliku ali se napadači nisu najbolje snašli. Posle dubokog ubačaja domaćeg odbrambenog igrača sa preko pola terena, u 60. minutu susreta Trebovac Tomislav se odlično snašao, matirao golmana gostiju i smanjio rezultat na 2:1. Velika šansa da „Radnički“ dođe do izjednačenja bila je preko Trebovac Tomislava čiji je šut sa bele tačke uspešno zaustavio golman gostujuće ekipe. „Radnički“ je svim silama pokušavao da dođe do izjednačenja ali nije uspeo da zatrese mrežu gola gostiju pa je „Borac 1926“ odneo sva 3 boda u Čačak.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 15. mesto na tabeli sa 3 osvojena boda i utakmicom više od ostalih ekipa.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Zemunu ekipi FK „Zemun“.

U igru kod ekipe FK „Radnički“ ušli su: Bulatović Luka (46.min), Obrenović Despot (46.min), Janković Dejan (46.min), Ivković Đorđe (63.min) i Stojanovski Aleksandar (74.min).

Kod ekipe FK „Borac 1926“ u igru su ušli: Tešić Stefan (66.min), Obuobi Abdul Rashid (66.min), Milekić Nikola (76.min) i Maksimović Luka (82.min).

Žuti karton u domaćoj ekipi dobio je Spasojević Nemanja.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Ovusu Bempah Joseph i Milekić Nikola.

FK „Radnički“ Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Vasiljević Ivan, Petrović Nemanja, Mićanović Mladen, Kukolj Miloš, Trebovac Tomislav, Stevanović Nemanja, Obrenović Nemanja (kap), Mijailović Vladimir, Spasojević Nemanja.
Zamenici igrača: Jelovac Milan, Ivković Đorđe, Janković Dejan, Bulatović Luka, Stevanović Nikola, Stojanovski Aleksandar, Krneta Ratko, Obrenović Despot, Pejović Luka, Unković Nikola, Radonjić Nenad.
Trener: Dragoljić Goran
Pomoćni trener: Simović Željko

FK „Borac 1926“ Čačak: Maslarević Mateja, Obradović Lazar (kap), Radosavljević Dragan, Kuveljić Dušan, Ratković Andrija, Savić Igor, Vasilić Jovica, Đorđilović Zvezdan, Kijevčanin Veljko, Ovusu Bempah Joseph, Pešić Ivan.
Zamenici igrača: Rumenić Borivoje, Kovačević Nemanja, Ilić Marko, Maksimović Luka, Milekić Nikola, Tešić Stefan, Obuobi Abdul Rashid, Jelić Aleksa, Sekulić Andrija.