Mačvanski derbi pripao fudbalerima „Podrinja”

Salaš Noćajski. FK „BUDUĆNOST” Salaš Noćajski – FK „PODRINJE” Mačvanske Mitrovica 1:2 /1:1/. Glavni sudija: Gaćinović Marko iz Novog Sada; Pomoćne sudije: Tepić Stefan iz Novog Sada i Ivanović Miloš iz Sremske Mitrovice; Delegat: Jovičić Aca.

U 7. kolu Vojvođanske fudbalske lige – jug, u Salašu Noćajskom u mačvanskom derbiju su se sastali domaća ekipa FK „Budućnost” iz Salaša Noćajskog i gostujuća ekipa FK „Podrinje” iz Mačv. Mitrovice. Fudbaleri „Budućnosti“ su na veliko oduševljenje svojih navijača veoma brzo stigli u vođstvo od 1:0 preko Simovljević Slavka u 4. minutu meča. Posle primljenog gola gosti su krenuli u napade što im se isplatilo u 28. minutu susreta kada je pogodak za izjednačenje postigao Arsenović Slobodan. Mreže su do kraja prvog poluvremena ostale mirne pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 1:1.

Gol za preokret od 2:1 postigao je fudbaler „Podrinja” Đurđević Lazar u 68. minutu susreta. Domaći fudbaleri pokušavali su na sve načine da dođu do izjednačenja ali su gosti do kraja utakmice uspeli da sačuvaju svoju mrežu i pobede rezultatom 2:1.

FK „Budućnost” trenutno zauzima 16. mesto na tabeli sa 4 osvojena boda.

FK „Podrinje” trenutno zauzima 12. mesto na tabeli sa 9 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Budućnost“ gostuje u Bačkom Jarku ekipi FK „Mladost” dok FK „Podrinje” dočekuje u Mačvanskoj Mitrovici ekipu FK „Hajduk” iz Divoša.

U igru kod ekipe FK „Budućnosti” ušli su: Stanić Darko (46.min), Pavlović Miloš (46.min), Grujić Nenad (83.min) i Đorđić Milutin (89.min).
Sa klupe kod ekipe FK „Podrinje” u igru su ušli Lacković Igor (53.min) i Kabašaj Nemanja (85.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Pavlović Dušan, Simovljević Slavko i Dobo Mirko.

U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Delić Miljan.

FK „Budućnost” Salaš Noćajski: Jokić Milorad, Stanivuković Despot, Radosavljević Dragutin, Jeftić Vladimir, Pavlović Dušan, Đukić Marko, Simovljević Slavko, Rogo Vanja, Vladisavljević Nemanja, Petrović Miloš, Dobo Mirko.

Zamenici igrača: Čupić Ivan, Grujić Nenad, Mihailović Dragoslav, Pavlović Miloš, Đorđić Milutin, Stanić Darko, Stojanović Aleksandar.

Trener: Ninković Mita

FK „Podrinje” Mačv. Mitrovica: Relić Nenad, Teodorović Mirko, Pršić Nikola, Đurđević Lazar, Janković Mitar, Delić Miljan, Mijailović Nenad, Arsenović Slobodan, Tomić Aleksandar, Ivić Ivan, Petrović Ivan.

Zamenici grača: Šarković Nikola, Vlajić Branislav, Lacković Igor, Savić Stefan, Kabašaj Nemanja.

Trener: Milošević Željko