Fudbaleri „Radničkog” izgubili od „Žarkova” 1:0

Žarkovo. OFK „ŽARKOVO” Beograd – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 1:0 /0:0/; Glavni sudija: Srećković Marko iz Kragujevca; Pomoćne sudije: Nikolić Dragan i Radovanović Uroš iz Kragujevca; Četvrti sudija: Jeknić Stefan iz Subotice; Delegat: Karasi Stanislav;

U 5. kolu Prve lige Srbije, u Beogradu su se sastali domaća ekipa OFK „Žarkovo” iz Beograda i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice. Od početka utakmice vođen je pravi sportski rat na terenu. Prvu ozbiljni šansu za gol imali su fudbaleri Radničkog ali je domaći golman odbranio njihov pokušaj. Sledeću veliku priliku imali su fudbaleri „Žarkova“ kada su pogodili prečku. Mreže su ostale netaknute do kraja poluvremena pa se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku igre, u 54. minutu susreta, fudbaleri „Žarkova“ došli su u vođstvo od 1:0 preciznim udarcem Kiković Danka koji je poslao loptu u gornji desni ugao golmana „Radničkog”. Do kraja utakmice stvoreno je još nekoliko prilika sa obe strane koje nisu ozbiljnije ugrozile golove golmana obe ekipe. Na kraju utakmice OFK „Žarkovo“ je slavilo rezultatom 1:0 osvojivši sva tri boda.

FK „Radnički” trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 3 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Borac 1926” iz Čačka.

U igru kod ekipe OFK „Žarkovo” ušli su: Babić Dejan (55.min), Stoiljković Marko (64.min), Nović Nikola (80.min), i Đokić Mihajlo (80.min).

Kod ekipe FK „Radnički“ u igru su ušli: Trebovac Tomislav (43.min), Obrenović Despot (60.min), Kukolj Miloš (70.min), Bulatović Luka (70.min) i Krneta Ratko (70.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Ilić Marko, Golubović Stefan, Šćekić Nemanja, Nović Nikola, Kiso Nenad, Tasić Nikola.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Vasiljević Ivan i Abubakar Sadick koji je dobio dva žuta i direktan crveni karton.

OFK „Žarkovo” Beograd: Šćekić Nemanja, Ilić Marko, Stojanović Mateja, Kiković Danko, Dišić Nikola, Jeremić Marko, Ignjatović Nikola, Kiso Nenad, Šošević Đorđe, Tasić Nikola, Golubović Stefan.
Zamenici igrača: Dejanović Danijel, Dunjić Momčilo, Jovanović Nenad, Babić Dejan, Stoiljković Marko, Stanišić Predrag, Pahomov Kiril, Milošević Nemanja, Janković Nemanja, Nović Nikola, Đokić Mihajlo.
Trener: Kuljić Milan
Pomoćni trener: Grujić Dejan

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nikolić Srđan, Vasiljević Ivan, Abubakar Sadick, Mićanović Mladen, Ivković Đorđe, Janković Dejan, Stojanovski Aleksandar, Stevanović Nemanja, Mijailović Vladimir, Spasojević Nemanja.
Zamenici igrača: Jelovac Milan, Petrović Nemanja, Kukolj Miloš, Ilić Vladimir, Bulatović Luka, Stevanović Nikola, Trebovac Tomislav, Krneta Ratko, Obrenović Despot, Pejović Luka, Unković Nikola.
Trener: Dragoljić Goran
Pomoćni trener: Simović Željko