Fudbaleri „Radničkog” izgubili od „Kabela”

Novi Sad. FK KABEL Novi Sad – FK RADNIČKISremska Mitrovica 1:0 /0:0/; Glavni sudija: Tomić Pavle; Pomoćne sudije: Bogićević Goran i Borović Nikola; Četvrti sudija: Stamenković Ivan; Delegat: Nikolić Nenad.

U 3. kolu Prve lige Srbije, u Novom Sadu su se sastali domaća ekipa FK „Kabel” iz Novog Sada i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice. Od samog početka susreta utakmica je bila veoma dinamična. U prvom poluvremenu bilo je nekoliko šansi sa obe strane. Prve dve izgledne prilike imali su fudbaleri „Radničkog”. Zatim su posle jedne lepe akcije fudbaleri „Kabela“ pogodili prečku gola gostiju i posle toga imali još jednu šansu ali su mreže do kraja poluvremena ostale netaknute.

Na poluvreme se otišlo bez postignutih golova. „Kabel” je u drugom poluvremenu imao inicijativu i stvorio 7-8 šansi koje nisu realizovane. U 82. minutu susreta, posle centaršuta u kazneni prostor gostiju domaći fudbaler, rezervista Srbijanac Milan postiže gol glavom sa 6 metara za vođstvo „Kabela“ od 1:0. Posle primljenog gola fudbaleri „Radničkog” su igrali na sve ili ništa i stvorili tri lepe prilike da postignu pogodak koje nažalost nisu iskoristili. FK „Kabel” je pobedio FK „Radnički” rezultatom 1:0 i osvojio sva tri boda.

FK „Radnički” trenutno zauzima 11. mesto na tabeli sa 3 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Radnički 1923” iz Kragujevca.

U igru kod ekipe FK „Kabel” ušli su: Nebo Cyril Izuchukwu Junior (46.min), Srbijanac Milan (68.min), Petrić Milovan (68.min), Lučić Milan (84.min) i Gajić Nikola (93.min).

Kod ekipe FK „Radnički“ u igru su ušli: Janković Dejan (46.min), Trebovac Tomislav (46.min), Stojanovski Aleksandar (67.min), Bulatović Luka (84.min) i Stevanović Nikola (87.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Kojičić Nemanja i Brać Bojan.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Mijailović Vladimir i Abubakar Sadick.

FK „Kabel” Novi Sad: Brać Bojan, Jeličić Igor, Novaković Slobodan, Petrović Stefan, Vidakov Milan, Mesarović Aleksandar, Kočović Nenad, Karać Zoran, Kojičić Nemanja, Mandić Marko, Govedarica Predrag.
Zamenici igrača: Knežević Ivan, Novaković Mateja, Grbović Stefan, Petrić Milovan, Krpović Stefan, Srbijanac Milan, Gajić Nikola, Nebo Cyril Izuchukwu Junior, Lučić Milan, Pavličević Petar.
Trener: Vasiljević Zoran
Pomoćni trener: Gajić Miroslav

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Jelovac Milan, Nikolić Srđan, Vasiljević Ivan, Abubakar Sadick, Mićanović Mladen, Ivković Đorđe, Kukolj Miloš, Krneta Ratko, Mijailović Vladimir, Spasojević Nemanja, Pejović Luka.
Zamenici igrača: Šegavac Matija, Janković Dejan, Ilić Vladimir, Bulatović Luka, Stevanović Nikola, Trebovac Tomislav, Stojanovski Aleksandar, Stevanović Nemanja, Obrenović Nemanja, Obrenović Despot, Unković Nikola.
Trener: Dragoljić Goran
Pomoćni trener: Simović Željko