Fudbal, Sport

Tekstilac osvojio tri boda u igri protiv Radničkog

ODŽACI. FK „TEKSTILAC” – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 2:0 /1:0/; Gledalaca: 500; Glavni sudija: Gnjatović Marko; Pomoćne sudije: Stojković Uroš i Jovanović Lazar; Četvrti sudija: Gnjatović Marko; Delegat: Elezović Radomir

U plej-ofu, u 34. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Odžacima su se sastali domaća ekipa FK „Tekstilac” i gostujuća ekipa FK „Radnički”. Posle početnih ispitivanja snaga, obe ekipe počele su da stvaraju šanse. Napad domaćih krenuo je po desnoj strani terena kada posle velike gužve u kaznenom prostoru Radničkog, lopta dolazi do Ukachukwu Prince Lucky koji je levom nogom po zemlji loptu poslao u donji levi ugao za vođstvo Tekstilca od 1:0 u 25. minutu meča. Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata pa je Radnički otišao na odmor sa golom zaostatka.

Posle kornera sa desne strane koji su fudbaleri u plavo-belim dresovima izveli u 72. minutu susreta, glavom sa nekih osam metara Ukachukwu Prince Lucky svojim drugim golom na meču udvostručio je prednost svoje ekipe. Gosti su napadima pokušavali da ugroze gol rivala ali je rezultat ostao nepromenjen pa je Tekstilac osvojio tri boda.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Marjanović Nikola, Davidović Ivan, Vasić Leontije i Jočić Branimir.

U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Milić Andrija.

FK „Tekstilac”: Barać Bojan, Davidović Ivan, Dimković Veljko, Jočić Branimir, Kodžić Nikola, Luković Marko, Marjanović Nikola, Sredojević Filip, Stojanović Darko, Ukachukwu Prince Lucky, Vasić Leontije.

U igru su sa klupe ušli: Šavija Stefan, Zekić Miloš, Obekpa Gabriel, Stojanović Stefan i Stevanović Aleksandar.

Trener: Mirjačić Branko

FK „Radnički”: Toroman Nemanja, Cvetković Nemanja, Cvetković Srđan, Gajić Uroš, Isailović Darko, Milić Andrija, Miodragović Ilija, Radojičić Stefan, Stanisavljević Stefan, Stefanović Stefan, Vićentijević Igor.

U igru su sa klupe ušli: Čarapić Strahinja, Amuzu Johnson Kofi, Stajković Lazar i Đukanović Aleksandar.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički” trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 48 osvojenih bodova.