Fudbal, Sport

Važna pobeda fudbalera Radničkog u gostima

BEOGRAD.  RFK „GRAFIČAR – FK „RADNIČKI 0:1 /0:1/; Gledalaca: 200; Glavni sudija: Đokić Stefan; Pomoćne sudije: Tošić Miloš i Milićević Srđan; Četvrti sudija: Međedović Jelena; Delegat: Mihajlović Marko

U 25. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, RFK „Grafičar” je na svom terenu dočekao ekipu FK „Radnički”. Posle početnih ispitivanja snaga, borba se vodila uglavnom na sredini terena. Prvi su pripretili gosti koji su bili opasniji.

U 26. minutu meča, Stanisavljević Stefan je sa nekih dvadesetak metara snažnim udarcem u donji levi ugao gola savladao golmana Grafičara za vođstvo Radničkog od 0:1.

U drugom poluvremenu, fudbaleri Grafičara su pokušavali da savladaju golmana gostiju ali bez uspeha. Radnički je do kraja odigrao smireno, pametno, sigurno i taktički zrelo. Na kraju su gosti zasluženo slavili i osvojili sva tri boda veoma važna za nastavak lige i borbu za sam vrh tabele.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Marić Bratislav, Ogbu Favour Inyeka i Petrović Vladimir.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Milić Andrija, Petrović Đorđe i Cvetković Srđan.

RFK „Grafičar: Guteša Ivan, Ajdar Ognjen, Babacar Mboup, Ćurčić Marko, Jovanović Aleksa, Matić Boriis, Ogbu Favour Inyeka, Petrović Vladimir, Spasojević Mihajlo, Vasiljević Filip, Đurić David.

U igru su sa klupe ušli: Marić Bratislav, Mladenović Veljko i Delibašić Nikša.

Trener: Neđić Marko

FK „Radnički: Ostojić Miloš, Čarapić Strahinja, Gajić Uroš, Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Milić Andrija, Miodragović Ilija, Petrović Đorđe, Stanisavljević Stefan, Vladisavljević Đorđe.

U igru su sa klupe ušli: Mitrović Stefan, Cvetković Srđan i Vićentijević Igor.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički” trenutno zauzima 4. mesto na tabeli sa 38 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje lidera prvenstva ekipu OFK „Beograd”.

27apr09:0015:00Dan magarica