Fudbal, Sport

U Leskovcu podela bodova na ravne časti

LESKOVAC. GFK „DUBOČICA” – FK „RADNIČKI ” 0:0 /0:0/; Gledalaca: 1500; Glavni sudija: Kovačević Igor; Pomoćne sudije: Bogićević Goran i Piljak Andreja; Četvrti sudija: Filipović Stefan; Delegat: Nikolić Zoran

U 23. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički i gostujuća ekipa FK „Radnički. U 34. minutu zapretio je domaći fudbaler Đokić Milan iskosa sa leve strane koji je uputio jak ali neprecizan udarac i lopta je otišla preko gola. Minut kasnije, domaći golman Knežević Marko je pravovremeno intervenisao ispred dvojice igrača Radničkog u svom šesnaestercu. U prvom poluvremenu mreže su mirovale pa se na pauzu otišlo bez golova.

Na početku drugog poluvremena, u 47. minutu, Belić Đorđe je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara poslao loptu u donji desni ugao ali je golman Radničkog sjajno intervenisao. Radnički je uzvratio u 53. minutu topovskim udarcem sa nekih tridesetak metara ali je golman Knežević bio siguran. U 60. minutu meča posle prekida, rezervista Jović Danilo je pokušao glavom ali bez rezultata. Do kraja utakmice nije bilo pogodaka pa su bodovi podeljeni na ravne časti.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Belić Đorđe, Račić Matija i Đokić Milan.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Ivić Lazar, Ilić Vladimir, Čarapić Strahinja, Petrović Đorđe i Stajković Lazar.

GFK „Dubočica”: Knežević Marko, Belić Đorđe, Ilić Milijan, Ljubenović Miljan, Mladenović Mateja, Račić Matija, Stevanović Mlađan, Tomić Marko, Zdravković Nemanja, Đokić Milan, Đurić Stefan.

U igru su sa klupe ušli: Momčilović Marko, Stojanović Ilija, Jović Danilo, Milić Ivan, Milinković Nikola i Stojanović Ilija.

Trener: Živković Marjan

FK „Radnički”: Ostojić Miloš, Čarapić Strahinja, Gajić Uroš, Isailović Darko, Ivić Lazar, Miodragović Ilija, Mitrović Stefan, Petrović Đorđe, Stajković Lazar, Stanisavljević Stefan, Vladisavljević Đorđe.

U igru su sa klupe ušli: Milić Andrija, Ilić Vladimir, Vićentijević Igor, Amuzu Johnson Kofi, Jovanović Đorđe i Pius Obuya.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 32 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički dočekuje ekipu FK „Novi Sad 1921 iz Novog Sada.