Odbojka, Sport

Sremice lako slomile Spartak

SREMSKA MITROVICA.  Petak, 15. mart 2023.  GŽOK SREM – ŽOK SPARTAK 3:0 (25:18; 25:20; 25:23) 75:61 HS Dudova šuma – Subotica; gledalaca: 150, sudije: Očenaš Jan – Stojanac Vladimir.

Odbojkašice Srema ostvarile su pobedu u 21. kolu Banka Superlige Srbije na domaćem terenu u Sportskoj hali Mitrovačke gimnazije, pred 150 gledalaca, protiv subotičkog Spartaka, nakon 76 minuta igre.

Sjajan meč odbojkašica Srema u poslednjoj ovosezonskoj utakmici prolećnog dela Superlige Srbije na domaćem terenu. Gošće iz Subotice su tražile bodove koji bi im garantovali izbegavanja plej aut meča. Sremice su igrale tako dobro da Spartak nije imao šanse.

Trener Kapric se opredelio za primački par Mihajlović i Grabić, korektorku Drašković, tehničarku Milu Đorđević, srednje blokerke Antić i Aleksandru Đorđević i libera Dunja Stanković. Mitrovčanke su bile nadmoćnije u realizaciji napada i bloku što im je i donelo odlučujuću prednost.

U prva dva seta su praktično bez prekida bile u vođstvu. Najzanimljiviji je bio treći set u kome je Spartak preokrenuo vođstvo Srema od 10:6 na 16:21. Činilo se da će gošće dobiti ovaj set ali je onda usledio period dobre igre Mitrovčanki. U odlučnim momentima su sjajno rešavale Antić i Drašković za konačnih 25:23 i maksimalnu pobedu domaće ekipe.

GŽOK Srem: Mihajlović Ana, Grabić Dunja, Ivković Anastasija, Đorđević Aleksandra, Stevanović Dragana, Stanković Dunja (l), Egić Isodora, Milunović Milica, Drašković Minja, Đorđević Katarina (l), Antić Jovana, Đorđević Mila, Živanović Milica, trener Kapric Nikola, pom. trener Petrović Rajko

ŽOK Spartak: Yao Li, Korolija Jana, Jeković Ana, Žigić Lara, Korolija Dragana, Elizarova Arina, Džaković Iva, Matić Tatjana, Klisura Sara, Baić Elena, Jaramazović Ana, Dimitrić Miona, Ristanović Bojana, trener Desnica Dejan, pomoćni trener Damir Petković.

U poslednjem 22. kolu Srem u Ubu gostuje ekipi Ub za koju nastupaju dve nekadašnje Sremove igračice Katarina Lukić i Ana Tadić. Biće to utakmica koja pobedniku donosi peto mesto. Ub je svakako favorit ali i Srem ima svoje šanse.