Fudbal, Sport

Nerešeno u Novom Sadu

NOVI SAD. RFK „NOVI SAD 1921” – FK „RADNIČKI” 2:2 /2:0/; Poseta: 50 gledalaca; Glavni sudija: Miletić Miroslav; Pomoćne sudije: Hrutka Marko i Arnautović Nemanja Uroš; Četvrti sudija: Lukić Aleksandar; Delegat: Kostrešević Novak

U odloženom 9. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Novom Sadu su se sastali domaća ekipa RFK „Novi Sad 1921” i gostujuća ekipa FK „Radnički”. Posle centaršuta iskossa sa desne strane koji je uputio Varga Boris, na drugoj stativi u gol šansi našao se Serdar Luka kome nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu gostiju za vođstvo domaćina od 1:0 u 31. minutu susreta. Sličan napad kao kod prvog gola usledio je u 44. minutu meča kada je ponovo Boris Varga uputio centaršut sa desne strane i posle odbijene lopte koja je stigla do Msanga Alphonce Mabule koji je preciznim udarcem po zemlji savladao golmana Radničkog za vođstvo ekipe iz Novog Sada od 2:0. Radnički je na odmor otišao sa dva gola zaostatka.

Posle kornera sa leve strane koji je izveo rezervista Srbijanac Milan, sjajno je skočio i pogodio glavom Prljević Marko i smanjio prednost domaćih na 2:1 u 76. minutu meča. Velika radost gostiju usledila je u 90. minutu meča kada je golman domaćih napustio svoj gol, nespretno intervenisao, a njegovu grešku iskoristio Pius Obuya i poslao loptu u praznu mrežu za konačnih 2:2.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Serdar Luka, Varga Boris, Furtula Nikola, Jevremović Jakša, Čolić Nikola, Krstić Branislav, Vrekić Lazar i Rađen Nikola.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Prljević Marko, Ivić Lazar, Mićić Lazar i Ivković Đorđe.

RFK „Novi Sad 1921”: Vukliš Goran, Čolić Nikola, Furtula Nikola, Jevremović Jakša, Krstić Branislav, Mitrović Ognjen, Msanga Alphonce Mabula, Rac Aleksandar, Rađen Nikola, Serdar Luka, Varga Boris.

U igru su sa klupe ušli: Blagojević Božidar, Ilić Mihailo, Vlalukin Dušan i Vrekić Lazar.

Trener: Bratić Vidak

FK „Radnički”: Ostojić Miloš, Cvetković Srđan, Gajić Uroš, Isailović Darko, Ivić Lazar, Ivković Đorđe, Mićić Lazar, Miodragović Ilija, Mitrović Stefan, Prljević Marko, Stefanović Stefan.

U igru su sa klupe ušli: Ilić Vladimir, Đukanović Aleksandar, Srbijanac Milan, Petrović Đorđe i Pius Obuya.

FK „Radnički” trenutno zauzima 9. mesto na tabeli sa 22 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje ekipu FK „Mačva” iz Šapca.