Fudbal, Sport

Inđija na domaćem terenu bolja od Radničkog

INĐIJA. FK „INĐIJA TOYO TIRES – FK „RADNIČKI 2:0 /1:0/; Poseta: 350 gledalaca; Glavni sudija: Milenković Miroslav; Pomoćne sudije: Blagojević Ivan i Radovanović Uroš; Četvrti sudija: Jeknić Darko; Delegat: Zavišin Srđan

U 14. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Inđiji su se sastali domaća ekipa FK „Inđija Toyo Tires“ i gostujuća ekipa FK „Radnički”. U prvom poluvremenu bilo je uzbuđenja na obe strane. U poslednjem minutu prvog dela igre posle prodora po levoj strani, Janjić Vasilija je u svom kaznenom prostoru nepropisnim startom oborio Ilić Vladimir i sudija je dosudio jedanaesterac za domaćina.

Precizan sa bele tačke bio je Desančić Aleksandar za vođstvo Inđije od 1:0 što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U 56. minutu susreta Milošević Lazar je iskosa sa desne strane, tačno sa ivice gostujućeg šesnaesterca, uputio veoma jak lob udarac i pravim evrogolom doveo igrače u zelenim dresovima u vođstvo od 2:0. Radnički je u nastavku zaigrao agresivnije i na sve načine je pokušavao da smanji prednost domaćih fudbalera. Gosti nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol domaćih pa je na kraju utakmica završena pobedom Inđije rezultatom 2:0.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Đoković Milan, Mijailović Andrija i Vrbić Dušan.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Ilić Vladimir, Pius Obuya i Prljević Marko.

FK „Inđija Toyo Tires”: Velimirović Boris, Desančić Aleksandar, Grbović Toplica, Janjić Milan, Janjić Vasilije, Maričić Miroslav, Milošev Lazar, Mitrović Jovan, Radosavljević Dragan, Vrbić Dušan.

U igru su sa klupe ušli: Abramušić Ognjen, Gajilović Stefan, Kojić Uroš, Mijailović Andrija i Đorđević Luka.

Trener: Golić Jovan

FK „Radnički”: Ostojić Miloš, Cvetković Srđan, Gajić Uroš, Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivković Đorđe, Miodragović Ilija, Pius Obuya, Prljević Marko, Stefanović Stefan, Đukanović Aleksandar.

U igru su sa klupe ušli: Mićić Lazar, Tripković Nikola, Mitrović Stefan, Petrović Đorđe i Srbijanac Milan.

Trener: Janković Goran

FK „Radnički” trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje ekipu FK „Smederevo 1924” iz Smedereva.