Fudbal, Sport

Minimalnom pobedom do tri boda u Novom Beogradu

NOVI BEOGRAD. FK „RADNIČKI NB” – FK „RADNIČKI SM” 0:1 /0:1/; Gledalaca 200; Glavni sudija: Đokić Stefan; Pomoćne sudije: Govedarović Aleksandar i Stojković Uroš; Četvrti sudija: Kovačević Igor; Delegat: Stevović Radenko

U 7. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, na Novom Beogradu su se sastali domaća ekipa FK „Radnički NB” i gostujuća ekipa FK „Radnički SM”. Gosti su odlično otvorili utakmicu.

Posle sjajne akcije gostujuće ekipe u 10. minutu meča, Gajić Uroš je izašao sam ispred golmana domaćih, prebacio ga i poslao loptu u mrežu za vođstvo Radničkog iz Sremske Mitrovice sa 0:1. Fudbaleri Radničkog sa Novog Beograda nisu uspeli u nastavku prvog dela da ugroze gol gostiju pa su na odmor otišli sa jednim golom zaostatka.

U drugom poluvremenu bilo je šansi na obe strane ali mreže su mirovale pa su gosti na kraju zasluženo slavili. Uprava kluba napravila je dobar potez dovođenjem novog trenera Jankovića nakon čijeg dolaska, Radnički iz Sremske Mitrovice je zabeležio i drugu uzastopnu pobedu.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Matejević Ilija, Škorić Milenko i Ćurčić Andrija

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Pius Obuya, Protić Radoš, Ilić Vladimir, Ostojić Miloš, Petrović Đorđe i Isailović Darko.

FK „Radnički NB”: Lazarević Marko, Aderounmu Kazeem Ojo (od 85  Krapukhin Stanislav), Ćurčić Andrija (od 78. Koca Rijad), Lukić Mladen (od 65. Aniekwuilo Justine Izuchukwu), Matejević Ilija, Nedeljković Nikola, Nuredini Jasin (od 46. Kukolj Miloš), Simčević Aleksandar, Škorić Milenko, Đokić Nemanja, Đorđević Veljko.

Trener: Rađenović Dejan

FK „Radnički SM”: Ostojić Miloš, Cvetković Nemanja, Cvetković Srđan (od 64. Marković Vido), Gajić Uroš (od 90. Tripković Nikola), Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Ivković Đorđe, Pius Obuya (od 46. Mitrović Stefan), Protić Radoš, Stefanović Stefan (od 80. Petrović Đorđe).

Trener: Janković Goran

FK „Radnički” trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 9 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje ekipu GFK „Dubočica” iz Leskovca.