Fudbal, Sport

Radnički i Sloboda podelili bodove na ravne časti

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” – GFK „SLOBODA” Užice 1:1 /0:0/; Gledalaca 300; Glavni sudija: Đokić Stefan; Pomoćne sudije: Tošić Miloš i Milićević Srđan; Četvrti sudija: Filipović Stefan; Delegat: Josipović Dragoslav

U 4. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” i gostujuća ekipa GFK „Sloboda”. Utakmica je odigrana po veoma teškim uslovima za igru usled paklene vrućine i visoke temperature što je mnogo otežavalo igračima da pruže maksimum. U toku prvog poluvremena bilo je dosta zanimljivih situacija ali su mreže ostale netaknute pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu bilo je mnogo više uzbuđenja i lepih prilika.

Posle centaršuta sa desne strane i velike gužve u šesnaestercu gostiju, lopta se odbila od jednog igrača i pogodila prečku, a zatim je došla do Ivković Đorđa koji je sa tri, četiri metra od gola poslao loptu u mrežu za vođstvo Radničkiog od 1:0 u 52. minutu meča. Samo minut kasnije rezervista Cvetković Srđan imao je odličnu priliku da poveća prednost svoje ekipe, šutirao je u donji levi ugao ali je golman Slobode uspeo da spase svoj gol. Posle kornera sa desne strane i velike gužve ispred gola domaćih, lopta se odbila do Glišović Radeta koji je preciznim volej udarcem poslao loptu pod prečku i poravnao rezultat na 1:1 u 66. minutu susreta. Do kraja utakmice nije bilo više pogodaka pa su Radnički i Sloboda podelili bodove na ravne časti.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Cvetković Srđan i Petrović Đorđe.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Janković Luka, Đukić Andrej, Đerić Uroš i Mihajlović Stefan.

FK „Radnički”: Dragićević Mihailo, Cvetković Nemanja, Gajić Uroš (od 71. Mićić Lazar), Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Pađen Filip, Pius Obuya (od 46. Cvetković Srđan), Srbijanac Milan, Tripković Nikola (od 46. Ivković Đorđe, zamenio ga je Petrović Đorđe u 58. min.), Đukanović Aleksandar (od 46. Marković Vido).

Trener: Tešović Darko

GFK „Sloboda”: Vukašinović Đorđe, Gajić Bojan (od 61. Đerić Uroš), Glišović Rade, Glišović Todor, Glišović Đorđe, Golubović Stefan, Janković Luka (od 46. Jovanović Petar), Janković Marko (od 46. Rašković Savo), Mihajlović Stefan (od 79. Starčević Ognjen), Milojević Luka, Đukić Andrej (od 75. Petrović Ognjen).

Trener: Bulatović Blažo

FK „Radnički” trenutno zauzima 12. mesto na tabeli sa 3 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički” gostuje u Valjevu ekipi FK „Metalac”.