Fudbal, Sport

Mačva u Šapcu bolja od Radničkog i pobedila rezultatom 3:0

Šabac. FK „MAČVA” – FK „RADNIČKI” 3:0 /2:0/; Gledalaca 500; Glavni sudija: Ilić Milan; Pomoćne sudije: Krstić Slobodan i Mitić Miloš; Četvrti sudija: Matić Miroslav; Delegat: Đerman Dragoslav

U 3. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Šapcu su se sastali domaća ekipa FK „Mačva“ i gostujuća ekipa FK „Radnički”.

Od samog starta utakmice vodila se velika borba. Mijailović Vladimir uputio je centaršut sa desne strane, a bivši igrač Radničkog koji je prešao u redove Mačve, Pejović Luka odlično se snašao gostujućem kaznenom prostoru i levom nogom savladao golmana Dragićevića za vođstvo od 1:0 u 22. minutu susreta. Prednost Mačve udvostručio je Radunović Pavle u 42. minutu meča kome nije bilo teško da pošalje loptu u gol posle sjajnog kontranapada i prodora po desnoj strani brzonogog Peace Elijaha koji je asistirao strelcu drugog gola.

Radnički je na odmor otišao sa dva gola zaostatka.

Konačan rezultat za pobedu Mačve od 3:0 postavio je Novaković Martin koji je uspeo da pređe golmana gostiju i pošalje loptu u praznu mrežu.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Novaković Martin, Pejović Luka i Jovović Marko.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Ivić Lazar, Mitrović Stefan i Cvetković Srđan.

FK „Mačva: Gočmanac Matija, Elijah Peace, Jevtić Marko, Jovanović Nikola, Mijailović Vladimir, Novaković Martin, Pejović Luka, Radunović Pavle, Ristivojević Igor, Savković Uroš, Vraštanović Boško.

Trener: Kurtušić Ivan

FK „Radnički: Dragićević Mihailo, Cvetković Nemanja, Isailović Darko, Ivić Lazar, Mićić Lazar, Mitrović Stefan, Pađen Filip, Petrović Đorđe, Pius Obuya, Srbijanac Milan, Đukanović Aleksandar.

Trener: Tešović Darko

FK „Radnički” trenutno zauzima 11. mesto na tabeli sa 2 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje ekipu GFK „Sloboda” Užice.