Fudbal, Sport

Veliki preokret „Mitrosa” i pobeda nad Šiđanima

Sremska Mitrovica. FK „MITROS” Sremska Mitrovica – FK „RADNIČKI” Šid 2:1 /0:0/. Gledalaca 200; Glavni sudija: Blažon Vladimir iz Rume; Pomoćne sudije: Šljepica Marko i Predojević Aleksandar, obojica iz Novih Banovaca; Delegat: Dokoza Andrija iz Golubinaca

U 16. kolu Sremske lige, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Mitros” i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Šida. Ovo je bila prava prvenstvena, kvalitetna utakmica sa velikom željom obe ekipe da dođu do pobede.

„Radnicki” Šid promašio je penal u 20. minutu meča i držao kontrolu igre do poluvremena ali najbolje šanse imao je „Mitros” u 30. minutu i 43. minutu preko Grbić Igora.

U Drugom poluvremenu opet je napadačku inicijativu imao „Radnički”, a „Mitros” pokušavao iz kontri da ugrozi gol gostiju. Posle prekida u 70. minutu susreta usledio je autogol Oparušić Branka za vođstvo „Radničkog” od 0:1. Nakon primljenog gola, „Mitros” je pritiskao, napadao, ali nije imao mnogo izglednih šansi. Veliki preokret desio se u poslednja tri minuta utakmice. Prvo je Malinović Marko u 89. minutu iz penala preciznim udarcem izjednačio na 1:1, a u 92. minutu Simjanovski Stevan postiže lep gol dobrim šutem sa nekih 16 metara za pobedu „Mitrosa” od 2:1 i veliko slavlje „mesara”.

FK „Mitros” trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 22 osvojena boda. U sledećem kolu FK „Mitros” gostuje u Putincima ekipi FK „PSK Putinci”.

U igru kod ekipe FK „Mitros” ušli su: Trubić Aleksandar (46.min), Nikolić Slavko (46.min) i Dragojević Srđan (70.min).

Sa klupe kod ekipe FK „Radnički” u igru su ušli: Kljajić Đorđe (56.min), Grumić Nenad (65.min) i Todorović Veljko (69.min).

FK „Mitros” Sremska Mitrovica: Mršić Igor, Borovac Stefan, Malinović Marko, Babić Milan (kap), Milošević Srđan, Simjanovski Stevan, Oparušić Branko, Simić Nenad, Grbić Igor, Sremac Miodrag, Novaković Dejan.

Zamenici igrača: Maglić Nikola, Laćarački Stanko, Mirković Siniša, Trubić Aleksandar, Dragojević Srđan, Vranešević Dmitar, Nikolić Slavko.

Trener: Tubić Spasoje

FK „Radnički” Šid: Nikolić Marko, Čavić Branislav, Mitrović Jovan, Aperlić Dragan, Drča Nemanja, Pavlović Duško, Stojšić Radoslav, Šuša Nenad, Matić Nikola, Subotić Nebojša, Starovlas David.

Zamenici igrača: Aleksić Darko, Baštić Mihajlo, Grumić Nenad, Todorović Veljko, Mileusnić Milan, Pekić Stefan, Kljajić Đorđe.

Trener: Vukmir Goran