Fudbal, Sport

Fudbaleri „Budućnosti” deklasirali „Rudar” u Vrdniku

Vrdnik. FK „RUDAR” Vrdnik – FK „BUDUĆNOST” Salaš Noćajski 0:13 /0:7/. Gledalaca 60; Glavni sudija: Despotović Nemanja iz Ogara; Pomoćne sudije: Katić Jovan iz Rume i Grozdanić Branislav iz Ogara; Delegat: Sadžak Zoran iz Deča.

U 16. kolu Sremske fudbalske lige, u Vrdniku su se sastali domaća ekipa FK „Rudar” i gostujuća ekipa FK „Budućnost” iz Salaša Noćajskog. Od samog starta gosti su krenuli veoma agresivno i napadački rešeni da osvoje sva tri boda. Već u 1. minutu „Budućnost” je povela sa 1:0 preko Đukić Miloša. Isti igrač u 6. minutu udvostručuje prednost gostiju. Ubrzo slede i dva gola Simovljević Slavka u 17. i 20. minutu za vođstvo igrača iz Salaša Noćajskog od 4:0. Pet minuta kasnije Janković Mitar povisio je rezultat na 5:0. U 35. minutu, svojim drugim golom na meču, Janković Mitar povećava prednost „Budućnosti” na 6:0. U poslednjem minitu prvog poluvremena Jeftić Milan pogađa mrežu domaćina za konačnih 7:0 za goste.

U 50. minutu meča Rogo Vanja svojim pogotkom najavio je pravu katastrofu fudbalera „Rudara” koji su u tom momentu imali zaostatak od 8 golova. U 55. minutu susreta Simovljević Slavko postiže svoj het-trik za vođstvo svoje ekipe rezultatom 9:0. Deseti gol za goste postigao je Rogo Vanja u 80. minutu. Samo minut kasnije Pavlović Dušan povisio je na 11:0. U 84. minutu Rogo Vanja postiže svoj het-trik za vođstvo gostujuće ekipe od 12:0. Konačan rezultat i pobedu ekipe „Budućnosti” nad “Rudarom” od neverovatnih 13:0, postavio je svojim drugim golom na meču Jeftić Vladimir.

FK „Budućnost” trenutno zauzima 1. mesto na tabeli sa 33 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Budućnost” dočekuje u Salašu Noćajskom ekipu FK „LSK” iz Laćarka.

U igru kod ekipe FK „Rudar” ušao je Marjanović Bojan (52.min).

Sa klupe kod ekipe FK „Budućnost” u igru su ušli: Grujić Nenad (46.min), Đorđić Milutin (62.min) i Stanivuković Despot (66.min).

Žuti karton u domaćoj ekipi dobio je Dejić Konstantin.

FK „Rudar” Vrdnik: Moćić Žarko, Ninković Miloš, Dejić Konstantin (kap), Lončar Vedran, Ilić Saša, Krstić Dušan, Đaković Marko, Marjanović Dejan, Gavrić Žarko, Kolopić Marko, Manojlović Aleksa.

Zamenici igrača: Marjanović Bojan.

FK „Budućnost” Salaš Noćajski: Jokić Milorad, Radosavljević Dragutin (kap), Jeftić Vladimir, Pavlović Dušan, Simovljević Slavko, Rogo Vanja, Đukić Marko, Petrović Miloš, Stanić Darko, Jošić Borislav, Janković Mitar.

Zamenici igrača: Čupić Ivan, Starčević Dušan, Grujić Nenad, Stanivuković Despot, Simeunović Goran, Mihailović Dragoslav, Đorđić Milutin.

Trener: Ninković Mita

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema