Odbojka, Sport

Sremice napravile značajan korak ka Super ligi

Stara Pazova. Omladinac – Srem 0:3 (18:25, 21:25, 23:25) Sportska hala Stara Pazova, gledalaca 100, sudije Ilić i Davidović, delegat Španović

U derbiju 12. kola Prve lige Srbije GŽOK Srem je na gostovanju u Staroj Pazovi pobedio najbližeg konkurenta za prvo mesto ekipu ŽOK Omladinca iz Novih Banovaca. Ovom pobedom Srem se učvrstio na prvom mestu i sada najbližim pratiocima Radničkom iz Beograda, Srbijanki iz Valjeva i Omladincu beži tri odnosno četiri pobede na šest kola pre kraja sezone. Na neki način ova utakmica je i gotovo presudna za prvenstvo pa je uz izvestan stepen strepnje ekipa ispraćena na meč u Staru Pazovu. Po pokazanoj igri Sremica za to uopšte nije bilo razloga. Veoma sigurnom igrom Mitrovčanke su povele od samog starta meča i potom u svakom narednom setu.

Omladinac je samo u jednom momentu pripretio pri kraju drugog seta kada je sa pet uzastopnih poena dostigao i prestigao Srem i od rezultata 18:14 za Mitrovčanke preokrenuo na 19:18 ali su se igračice Srema tada prenule i lako dobile ovaj set. U trećem setu Omladinac je pristigao rezultat uz dosta sreće stigavši na poen zaostatka 23:24 da bi Jana Andrić izvrsnim odigravanjem prvog tempa završila utakmicu za konačnih 3:0 i veliki značajan korak ka Super ligi Srbije.

Srem je na ovoj utakmici pratilo nekoliko desetina vernih navijača koji su bučno proslavili pobedu. Među gošćama posebno se istakla Maja Jovanović koja iako zbog prehlade nije trenirala uspeva da napravi veliki broj poena. Uz nju su standardno dobre bile Iričanin, Vasić, Roganović, Andrić i Spremo kod domaćeg Omladinca veoma dobru partiju je pružila Brankica Tica.

Sledećeg petka Srem se na domaćem parketu u Sportskoj hali Mitrovačke gimnazije sastaje sa ekipom ŽOK Smedereva.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra