Fudbal, Sport

Pobeda fudbalera „Radničkog” u Perlezu od 2:1

Perlez. FK “VOJVODINA 1928” Perlez – FK “RADNIČKI” Sremska Mitrovica 1:2 /0:0/. Stadion ispod mlina u Perlezu; Gledalaca 150; Glavni sudija: Mikloš Gligor; Pomoćne sudije: Paštar Bojan i Rajković Dušan; Četvrti sudija: Jeknić Stefan iz Subotice; Delegat: Adamović Marko

U 15. kolu Srpske lige Vojvodine u Perlezu su se sastali domaća ekipa FK “Vojvodina 1928” i gostujuća ekipa FK “Radnički” iz Sremske Mitrovice. Prvo poluvreme obeležila je velika borba obe ekipe. U prvih 45 minuta mreže su mirovale pa se na odmor otišlo bez golova.

Na veliku radost domaćih navijača, nakon grešaka Sućak Borka i Kovacević Nikole, fudbaleri “Vojvodine 1928” poveli su sa 1:0 u 61. minutu preko Živanov Alekse. Nakon primljenog gola, gosti su krenuli u silovite napade. Igrao se 78. minut susreta kada je kapiten Janković Dejan sjajno uposlio Perović Nenada koji je sa 8 metara od gola poslao loptu ispod protivničkog golmana za izjednačenje “Radničkog”. U 81. minutu meča, sudija je svirao faul nad Janković Dejanom sa desne strane na oko 30 metara od gola. Idealan centaršut izveo je Perović Nenad posle kojeg Kovačević Nikola udara loptu glavom koja se odbila od jednog domaćeg igrača i ušla u mrežu pored golmana Magda Martina za preokret “Radničkog” i vođstvo od 2:1.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa su gosti zasluženo slavili i osvojili sva tri boda. Gostujuća ekipa imala je potpunu kontrolu nad utakmicom i da su: Perović, Janković i Pejović bili malo koncentrisaniji, domaća ekipa bi pretrpela pravu katastrofu.

FK “Radnički” nastupio je oslabljen neigranjem Nikolića, Tomca, Buzduma, Hercega i Miloševića. Na današnjoj utakmici mesto startera zauzeo je Vujović Branko koji je 2002. godište, igrač iz omladinskog pogona,koji je proslavio 17. rođendan i koji je na najbolji mogući način započeo staž u seniorskoj ekipi.

Na kraju prvog dela sezone FK “Radnički” je zauzeo 8. mesto na tabeli sa 21 osvojenim bodom.

U igru kod ekipe FK “Vojvodina 1928” ušli su: Šemić Zoran (53.min), Kalajdžija Vladimir (79.min) i Šćepanović Zoran (85.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Živanov Aleksa, Banč Ivan i Bogdanović Petar.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Šućak Borko, Kovačević Nikola i Čupić Dragoslav.

Crveni karton dobio je gostujući igrač Ivanović Novak u 88. minutu.

FK “Vojvodina 1928” Perlez: Magda Martin, Džajski Miroslav, Đukanović Ivan, Bogdanović Petar, Banč Ivan, Živanov Aleksa, Mišić Vladimir, Malbaški Marko, Jeftić Vladimir, Vlaučin Goran, Runjevac Jovan.

Zamenici igrača: Macut Predrag, Zakić Miloš, Kalajdžija Vladimir, Šćepanović Zoran, Knežević Marko, Mladenović Miloš, Šemić Zoran.

Trener: Jelin Živan

FK “Radnički” Sremska Mitrovica: Čupić Dragoslav, Šućak Borko, Vujović Branko, Petrović Nemanja, Kovačević Nikola, Pejović Luka, Perović Nenad, Janković Dejan (kap), Matijević Nemanja, Ivanović Novak, Glišić Saša.

Zamenici igrača: Milošević Duško, Jovičić Nemanja, Grujić Nikola, Trnić Jovan.

Trener: Kovačević Nenad

Pomoćni trener: Ivić Zoran

19apr19:0020:00Duo Docemente