Fudbal, Sport

Pobeda fudbalera „Radničkog” protiv „Bečeja 1918”

Sremska Mitrovica. FK “RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK “BEČEJ 1918” Bečej 1:0 /0:0/. Gledalaca 200; Glavni sudija: Mrđa Neđo iz Pančeva; Pomoćne sudije: Radosavljević Vladimir, Dobričić Vuk iz Beograda; Četvrti sudija: Janjuš Predrag iz Pančeva; Delegat: Mićanović Momčilo

U 14. kolu Srpske lige Vojvodine, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK “Radnički” iz Sremske Mitrovice i gostujuća ekipa FK “Bečej 1918” iz Bečeja. U 12. minutu utakmice prvo su pripretili domaći fudbaleri kada je posle kornera, koji je izveo Perović Nenad, glavom pored gola loptu poslao Buzdum Nemanja. Nova šansa “Radničkog” bila je u 22. minutu meča kada je posle prodora Perović Nenad poslao loptu u prostor za Pejović Luku, ali je njegov šut golman gostiju vrhovima prstiju poslao u korner. U 41. minutu susreta igrač “Radničkog” Matijević Nemanja prošao je po levoj strani terena i centrirao loptu na Janković Dejana koji je glavom loptu poslao tik iznad prečke. To je ujedno i bila poslednja šansa u prvom delu igre pa se na odmor otišlo bez golova.

Radost domaćih navijača usledila je u 58. minutu susreta kada je kapiten Janković Dejan sa 30 metara poslao strelu u gornji levi ugao golmana gostiju za vođstvo “Radničkog” od 1:0. Sedam minuta kasnije po desnoj strani terena fudbaler “Bečeja 1918” Kurtiši Adis prošao je igrače domaćih i sa oko 20 metara šutirao pravo u golmana “Radničkog”. U 75. minutu susreta stvorila se gužva ispred gostujućeg gola ali Perović Nenad ponovo nije imao sreće, i poslao je loptu pored gola “Bečeja 1918”. Poslednja šansa na utakmici viđena je u 88. minutu kada je Matijević Nemanja iskosa, sa leve strane, dodao loptu rezervisti Ivanović Novaku koji je traljavim udarcem loptu poslao u korner.

FK “Radnički” je zasluženo pobedio pred svojim navijačima rezultatom 1:0 i zabeležio nova 3 boda.

Nažalost, pobeda domaćih ostala je u senci zbog teške povrede mladog Buzdum Nemanje. U 29. minutu Nemanja je iznet sa terena zbog povrede zgloba na desnoj nozi i predstoji mu višemesečni oporavak.

FK “Radnički” trenutno zauzima 9. mesto na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK “Radnički” gostuje u Perlezu ekipi FK “Vojvodina 1928”.

U igru kod ekipe FK “Radnički” ušli su Vujović Brako (29.min) i Ivanović Novak (78.min).

Kod ekipe FK “Bečej 1918” u igru je ušao Milenković Uroš (86.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Nikolić Dušan, Šućak Borko, Pejović Luka i Čupić Dragoslav.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Milenković Uroš, Dabižljević Slavoljub i Ilić Petar.

FK “Radnički” Sremska Mitrovica: Čupić Dragoslav, Šućak Borko, Petrović Nemanja, Kovačević Nikola, Pejović Luka, Perović Nenad, Janković Dejan (kap), Matijević Nemanja, Nikolić Dušan, Glišić Saša, Buzdum Nemanja.
Zamenici igrača: Trnić Jovan, Ćirić Veljko, Grujić Nikola, Jovičić Nemanja, Lacković Igor, Vujović Branko, Ivanović Novak.
Trener: Kovačević Nenad
Pomoćni trener: Ivić Zoran

FK “Bečej 1918” Bečej: Marković Mane, Miljević Luka, Ilić Petar, Dabižljević Slavoljub, Zličić Miloš, Kobilski Žarko, Kurtiši Adis, Vorgučin Vladan, Savin Nikola, Ćulum Bojan, Erdeljan Ilija. Zamenici igrača: Vojvodić Dušan, Milenković Uroš, Jelić Martin, Janjuš Milorad, Jović Nemanja, Adamek Stefan.

Trener: Belić Mila

Pomoćni trener: Leskovac Dragan

19apr19:0020:00Duo Docemente