Fudbal, Sport

Fudbaleri Budućnosti bolji od PSK-a

Salaš Noćajski. FK “BUDUĆNOST” Salaš Noćajski – FK “PSK” Putinci 1:0 /1:0/. Gledalaca 100; Glavni sudija: Relić Draško iz Martinaca; Pomoćne sudije: Grbatinić Stevan iz Adaševaca i Selaković Bojan iz Laćarka; Delegat: Rogulja Aleksandar iz Sremske Mitrovice.

U 14. kolu Sremske fudbalske lige, u Salašu Noćajskom sastali su se domaća ekipa FK “Budućnost” iz Salaša Noćajskog i gostujuća ekipa FK “PSK” iz Putinaca. Domaći fudbaleri otvorili su meč veoma agresivno, rešeni da osvoje nova 3 boda. Već u 15. minutu susreta na veliku radost domaćih navijača Simovljević Slavko dovodi ekipu “Budućnosti” u vođstvo od 1:0. Salaščani su imali još nekoliko prilika ali nisu uspeli da savladaju golmana PSK-a. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćih fudbalera.

U drugom poluvremenu vođena je velika borba, uglavnom na sredini terena. Do kraja utakmice bilo je nekoliko šansi na obe strane ali su mreže ostale netaknute. FK “Budućnost” zasluženo je pobedio rezultatom 1:0 i osvojio nova važna 3 boda u borbi za sam vrh tabele.

FK “Budućnost” trenutno zauzima 2. mesto na tabeli sa 27 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK “Budućnost” gostuje u Beški ekipi FK “Hajduk”.

U igru kod ekipe FK “Budućnost” ušli su: Jeftić Vladimir (54.min), Đorđić Milutin (70.min) i Mihailović Dragoslav (88.min).
Sa klupe kod ekipe FK “PSK” u igru su ušli Katić Aleksandar (46.min) i Dereta Milan (70.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Simeunović Goran, Đorđić Milutin i Jesretić Miloš.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Inđić Žikica i Krnjajić Rajko.

FK “Budućnost” Salaš Noćajski: Jokić Milorad, Jesretić Miloš, Grujić Nenad, Radosavljević Dragutin (kap), Jošić Borislav, Janković Mitar, Simovljević Slavko, Petrović Miloš, Simeunović Goran, Stanić Darko, Dobo Mirko.
Zamenici igrača: Čupić Ivan, Starčević Dušan, Jeftić Vladimir, Matić Ognjen, Mihailović Dragoslav, Veličković Filip, Đorđić Milutin.
Trener: Ninković Mita

FK “PSK” Putinci: Milošević Branislav (kap), Inđić Žikica, Kekić Boško, Ćuk Nemanja, Stjepanović Blagoja, Krnjajić Rajko, Alimpić Saša, Beraković Marko, Vidaković Miloš, Jovanović Nemanja, Dukić Jovan.
Zamenici igrača: Karas Dejan, Katić Aleksandar, Dereta Milan.
Trener: Sibinčić Zoran