Vesti

Nagrađeni najbolji sportisti Srema u izboru Sremskih novina

SREMSKA MITROVICA – U tradicionalnoj anketi Sremskih novina kajakašice Vala, višestruke šampionke Srbije, koje su obezbedile učešće na Olimpijskim igrama u Parizu, Anastazija Bajuk i Marija Dostanić, ponele su epitet najboljih sportista u Sremu za 2023. godinu, a priznanja svim dobitnicima dodeljena su na svečanosti u Hotelu Srem u Sremskoj Mitrovici.

Priznanja su tradicionalno dodeljena u nekoliko kategorija, najbolji sportista, mladi sportista, trener, klub i najuspešnija osnovna i srednja škola Srema.

Najbolji mladi sportista je Tatjana Činku, rukometašica Železničara iz Inđije, epitet najboljeg trenera poneo je Jovo Caković, strateg Ženskog odbojkaškog kluba Jedinstvo iz Stare Pazove, koje je proglašeno za najbolji sportski kolektiv. „Zmajeva” škola iz Sremske Mitrovice najbolja je osnova, dok je Mitrovačka gimnazija najuspešnija srednja škola u Sremu.

Izbor sportiste godine Sremskih novina je jedna od najstarijih i najuglednijih nagrada na ovim prostorima. U velikoj anketi, naši čitaoci, ali i sportske organizacije,klubovi i savezi, predlažu pojedince i sportske kolektive za laskave titule najboljih u Sremu, nakon čega komisija na osnovu utvrđenih parametara donosi konačnu odluku u nekoliko kategorija.

Komisiju koja je donela odluku činili su glavni i odgovorni urednik našeg lista Nemanja Milošević, urednik sportske rubrike Stefan Branežac i dugogodišnji sportski novinar i dopisnik Sremskih novina, Anđelko Belić, uz podršku Saveza za školski sport Srema.

Najbolji sportista Srema:

1. Anastazija Bajuk, Kajak klub „Val” Sremska Mitrovica
1. Marija Dostanić, Kajak klub „Val” Sremska Mitrovica
2. Branka Tica, Ženski odbojkaški klub „Jedinstvo” Stara Pazova
3. Stefan Vrdoljak, Kajak klub „Val” Sremska Mitrovica

Najbolji mladi sportista Srema:

1.Tatjana Činku, Ženski rukometni klub „Železničar” Inđija
2. Stefan Đonić, Atletski klub „Sirmijum” Sremska Mitrovica
3. Teodora Milošević, Ženski košarkaški klub „Srem” Sremska Mitrovica

Najbolji trener Srema:

1. Jovo Caković, Ženski odbojkaški klub „Jedinstvo” Stara Pazova
2. Slobodan Macanović, Atletski klub „Sirmijum” Sremska Mitrovica
3. Dragan Vidović, Ženski rukometni klub „Ruma” Ruma

Najbolji klub Srema:

1. Ženski odbojkaški klub „Jedinstvo” Stara Pazova
2. Kajak klub „Val” Sremska Mitrovica
3. Ženski rukometni klub „Železničar” Inđija

Najuspešnija osnovna škola Srema:

Osnovna škola „Jovan Jovanović Zmaj” Sremska Mitrovica

Najuspešnija srednja škola Srema:

Mitrovačka gimnazija

Najava događaja

15apr18:0019:00Tribina o HPV imunizaciji

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.7763117.1277117.4791