Vesti

Školska slava obeležena Svetosavskom akademijom i nagrađivanjem đaka

SREMSKA MITROVICA – Svetosavske povelje uručene su najboljim đacima povodom obeležavanja Dana Svetog Save. Nagrađeno je ukupno 120 učenika. Školska slava obeležena je prigodnom Svetosavskom akademijom u Gradskoj kući u organizaciji Gradske uprave za obrazovanje.

Grad Sremska Mitrovica organizovao je Svetosavsku akademiju na kojoj su uspešni učenici sa svojim mentorima tradicinalno nagrađeni Svetosavskom poveljom.  je gradonačelnica Svetlana Milovanović čestitala je dobitnicima Svetosavske povelje i kolegama iz prosvete, mentorima naglasivši da iza svakog rezultata stoji velik trud i ozbiljan rad.

„Uspehe svi rado pamtimo, oni su pozitivna energija koja nas vodi napred da ponavljamo i produbljujemo ono što smo postigli koristeći stečena iskustva i znanja. 27. januar je od posebnog značaja za sve škole, sećamo se Svetog Save koji je simbol pismenosti i borbe za nezavisnost i lični integritet. Sveti Sava je izvor nadahnuća i uzor čoveka i svetitelja koji tražeći svoj put nije odustao od svojih načela, ideala bez obzira na prepreke na koje je na tom putu nailazio. Svetosavlje je bitno zato što je naše društvo zahvaljujući našem prvom arhiepiskopu krenulo putem razvitka, obrazovanja i intelektualnih postignuća. Nije slučajno što su mnogi osvajači osim na naord udarili i na Svetog Savu i Svetosavlje, želeli su da oduzmu duh narodu duh koji je neuništiv jer je ukorenjen u ideji obrazovanja i prosvećenja. Put obrazovanja nije lak, niti je učenje jednostavno, to je proces koji zahteva upornost i doslednost, učenje kroz greške i padove koje smo svi mi manje ili više iskusili. Za mene kao prosvetnog radnika nema većeg zadovoljstva nego da vidim lica 120 učenika iz našeg grada koji nestrpljivo čekaju da prime svoja zaslužena priznanja. Vi ste ponos vaših roditelja, nastavnika, ali i svih nas. Uskliknimo s ljubavlju i poštujemo lik i delo našeg velikog prosvetitelja,” rekla je gradonačelnica Milovanović.

Profesori mentori, svoje đake naučili su da se o uspesima ne sanja već da se trudi, neumorno radi i bori, dodala je ona. Zahvalila se roditeljima što sarađuju sa školama, čestitala na uspehu njihove dece jer poštuju amanet o vaspitanju koji nam je ostavio Sveti Sava.

Učenicima je poželela da i dalje ostanu na putu obrazovanja i da svoje znanje i veštine razvijaju i usavršavaju i tako budu važni činioci naše zajednice. Oni kao Grad se obavezuju da ih na tom putu i podrže i požella im puno uspeha u daljim pohodima i osvajanjima znanja.

Zoran Đurić, načelnik Gradske uprave za obrazovanje čestitao je dobitnicima: „Ove godine delimo 120 povelja učenicima. Svetosavske povelje dobili su učenici koji su u prethodnoj školskoj godini ostvarili zapažene rezultate, odnosno, osvojili neko od prvog do trećeg mesta na republičkim takmičenjima i od prvog do petog mesta na međunarodnim takmičenjima. Ovo je lepa tradicija koju grad već neguje dugi niz godina, nadam se da će se nastaviti jer ovim pokazujemo da imamo sve one vrednosti koje treba da krasi jedno društvo, a to je znanje, vrednoća i pamet što su ova deca i pokazala u protekloj školskoj godini.”

U ime nagrađenih mentora zahvalio se profesor matematike Mitrovačke gimnazije Đorđe Domazet, nosilac republičke Svetosavske povelje koji je ovo priznanje dobio još 1994. godine kada su se prvi put dodeljivale Svetosavske povelje tada kao učenik. Kako navodi, tada je bilo šest srednjoškolaca, a u narednom periodu od 2000. godine ukupno 150 đaka mitrovačkih škola dobilo je Svetosavske povelje.

„Svetosavska povelja je za svakog učenika podsticaj ali i za profesora nagrada koja mu znači i na putu usavršavanja i rada. Ministarstvo prosvete Republike Srbije dodeljuje Svetosavske nagrade za izuzetan doprinos razvoju obrazovanja i vaspitanja na teritoriji Republike Srbije, pojedincima i kolektivima, ove godine imao sam sreću da drugi put dobijem tu nagradu, ali ona pripada i izuzetnoj školi iz koje dolazim, to je Mitrovačka gimnazija, sa izuzetnim učenicima, vrednim profesorima, rukovodstvom koje dobro vodi školu, ali i gradu koji sve međunarodne, domaće projekte, takmičenja i manifestacije uvek podržava kada je reč o organizaciji,” rekao je Domazet.

Zahvalio se Gradu Sremska Mitrovica koji već 30 godina, negujući lepu tradiciju nagrađivanja, uručuje Svetosavske povelje najboljim učenicima sremskomitrovačkih osnovnih i srednjih škola i njihovmi mentorima. Poveljama se izražava priznanje, poštovanje, čast, zaključio je on, ali se ukazuje i poštovanje za rad i rezultate učenika.

Teodora Stanković učenica Mitrovačke gimnazije, zahvalila se u ime nagrađenih učenika: „Velika mi je čast što sam osvojila Svetosavsku povelju jer u prošloj školskoj godini sam osvojila nagradu na Republičkom takmičenju iz književnosti koja je meni veoma draga i smatram da mladi ljudi treba da se bave stvarima koje vole kako bi ispunili svoj potencijal i da naši mentori treba da nas izvedu na pravi put. Zaista mi je drago što imamo takve ljude koji nam pomažu da to i uspemo.”

Grad Sremska Mitrovica svake godine redovno prepoznaje decu koja žele da rade, koja su uspešna i nagrađuje ih na ovaj način.

Srpska pravoslavna crkva i vernici danas obeležavaju Svetog Savu, koji se smatra jednom od najznačajnijih ličnosti srpske istorije. Savindan se obeležava u čast prvog srpskog arhiepiskopa, prosvetitelja i tvorca zakonodavstva. Sveti Sava se smatra začetnikom srpske srednjovekovne književnosti i zaštitnikom prosvetnih ustanova.

Sremska Mitrovica živi 

Dobitnici Svetosavske povelje:

OSNOVNE  ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

Nema predloga

PRIRODNE NAUKE

  1. MIHAJLO  CRNOJAKIĆ,  «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

VII razred,                               Mentor: Branislava Blajvaz, prof.

                         I  nagrada     44. Državno takmičenje iz fizike, Požarevac

  1. UROŠ STOJŠIĆ,  « Boško Palkovljević Pinki » Sremska Mitrovica,

VII razred,                                 Mentor: Selma Drmanović, prof.

                         II  nagrada    44. Državno takmičenje iz fizike, Požarevac

  1. FILIP  NINKOVIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica   

                           VIII razred,                                    Mentor: Radmila Lukić, prof.

   II  nagrada   Republičko takmičenje iz geografije, Požega                                  

  1. STRAHINJA  VUJANOVIĆ,  OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

V razred,                                               Mentor: Milica Kobaš, nast.

         III  nagrada   –  48. Matematički  turnir ( Prvenstvo osnovnih

             škola Republike Srbije u matematici, Beograd,

             – novi model )

  1. MIHAJLO  CRNOJAKIĆ,  «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

VII razred,                                 Mentor: Milica Kobaš, prof.

III  nagrada   –     48. Matematički  turnir ( Prvenstvo osnovnih

             škola Republike Srbije u matematici, Beograd,

            – novi model

  1. ALEKSANDRA DUMANČIĆ, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica

VIII razred,                             Mentor: Zvezdana Simić Kuridža, nast.

III  nagrada   –           48. Matematički  turnir ( Prvenstvo osnovnih

             škola Republike Srbije u matematici, Beograd,

            – novi model )

  1. NIKOLINA  DUGOŠIJA,  OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

II razred,               Mentor: Jelica Batričević Predić, učiteljica

I  nagrada   – Matematičko takmičenje «Misliša 2023»,

                                                           Beograd,  – republički nivo )

  1. OGNJEN  ĐUKIĆ,   OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»    Sremska Mitrovica,

III razred,                         Mentor: Marijana  Totović, prof.

          III  nagrada –   Matematičko takmičenje «Misliša 2023»,

                                                              Beograd,  – republički nivo )

  1. MIHAJLO  CRNOJAKIĆ,  «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

VII razred,                                 Mentor: Milica Kobaš, prof.

I  nagrada   –  Matematičko takmičenje «Misliša 2023»,

                                                              Beograd,  – republički nivo )

  1. NATALIJA ŠAROŠKOVIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki»  Sremska

        Mitrovica,  II razred,                                     Mentor: Mila Pavlović, nast.

     III  nagrada  –  Matematičko takmičenje «Misliša 2023»,

                                                              Beograd,  – republički nivo )

DRUŠTVENE NAUKE

  1.    DUŠAN  PROKIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»  Sremska Mitrovica,

                    VII razred,                                      Mentor: Ljiljana  Mitrović, prof.

             I mesto  Državno takmičenje iz istorije, Leskovac

  •  HANA  GLIGORIĆ,    OŠ «Sveti Sava»    Sremska  Mitrovica, 

                  VIII razred,                                         Mentor: Danica  Jovanović, prof.

     II mesto  Republičko takmičenje iz španskog jezika, Beograd

MUZIKA

  1. LEON  ŽARKO,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

   VI  razred,           Mentor: Margarita Vujović, prof.

   I   nagradaMeđunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

              Beograd, klavir   B kategorija

              I  nagrada – 28. Republičko takmičenje  kamerne muzike,

instrumentalista i pevača, Beograd, klavir

III kategorija

   I  nagrada  –  9. Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

                        muzike“, Beograd

  • KIM  SRETKOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

V razred,                 Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I   nagrada  –  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                         Beograd, klavir   kategorija A

  • LUKA  HALILOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,

        III  razred,                              Mentor: Irena Milić, prof.

I  nagradaLaureat Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                       Beograd, flauta predkategorija A

I  nagrada –  28. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                       Beograd, flauta predkategorija

I  nagrada  –  9. Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

                                                          muzike“, Beograd

  • ISKRA  CVETKOVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

   II  razred,                              Mentor: Jelena Obrenović, prof.

   I   nagradaMeđunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

              Beograd, klavir   pretkategorija B

   I  nagrada  –  9. Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

                                                  muzike“, Beograd

  • VUK  NEMAROVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

    V razred,                       Mentor: Margarita Vujović, prof.

               I  nagrada – 28. Republičko takmičenje  kamerne muzike,

instrumentalista i pevača, Beograd, klavir

III kategorija

   I  nagrada  –  9. Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

muzike“, Beograd, klavir – II kategorija

  • MARIJA  MAKSIMOVIĆ,MŠ „Petar Krančević“,Sremska Mitrovica,

 IV razred,                                             Mentor: Nina Botić, prof.

               I  nagrada – 28. Republičko takmičenje  kamerne muzike,

instrumentalista i pevača, Beograd, klavir

  • I kategorija

   I  nagrada  –  9. Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

                                muzike“, Beograd, klavir – I kategorija

  • JUSTINA  PETROVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

    I razred,                            Mentor: Margarita Vujović, prof.

               I  nagrada – 28. Republičko takmičenje  kamerne muzike,

instrumentalista i pevača, Beograd, klavir

predkategorija

   I  nagrada  –  9. Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

muzike“, Beograd, klavir – I kategorija

  • LAZAR  GLIGORIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

   IV  razred,                                Mentor: Milan Čizmić, prof.

   I   nagradaRepubličko takmičenje muzičkih i baletskih škola

 Srbije, Beograd-Novi Sad, violina – II kategorija

  • DINA  KOROŠI,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

   II  razred,                         Mentor: Siniša Murić, prof.

   I   nagradaMeđunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

              Beograd, klarinet   pretkategorija A

  1. KATARINA  ILIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

    I razred,                    Mentor: Mihajlo Vukajlović, prof.

               I  nagrada – 28. Republičko takmičenje  kamerne muzike,

instrumentalista i pevača, Beograd, saksofon

predkategorija

  1. NINA  ROMAN,   MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

    I razred,                    Mentor: Jasna Tanasijević, prof.

               I  nagrada – 28. Republičko takmičenje  kamerne muzike,

instrumentalista i pevača, Beograd,

tradicionalno pevanje – predkategorija

  1. MILICA  MILJEVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

    V razred,                             Mentor: Nevena Eraković, prof.

   I  nagrada – 30. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                 predmeta, Beograd, teorija muzike Vb kategorija

  1. NAĐA  MILAKOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

    VI razred,                   Mentor: Marija Puzić, prof.

   I  nagrada – 30. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                               predmeta, Beograd, teorija muzike VIb kategorija

  1. VUK  NEMAROVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

    V razred,                         Mentor: Marija Isailović, prof.

           I  nagrada – 30. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                        predmeta, Beograd, teorija muzike Vb kategorija

  1. SOFIJA  MALBAŠA,  MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

    V razred,                             Mentor: Nevena Eraković, prof.

           I  nagrada – 30. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                      predmeta, Beograd, teorija muzike Vb kategorija

  1. UROŠ  PAVIĆ,   MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

    V razred,                   Mentor: Nevena Eraković, prof.

           I  nagrada – 30. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                      predmeta, Beograd, teorija muzike Vb kategorija

  1. JOVANA  JOVANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,

        III  razred,                         Mentor: Tatjana Miljković, prof.

I  nagrada  –  9. Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

                                                          muzike“, Beograd flauta I kategorija

           I  nagrada  –  Međunarodno takmičenje  „Tahir Kulenović“,

         Valjevo, flauta

  1. UNA  BRKLJAČ, MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,

        III  razred,                Mentor: Jelena Vlaović, prof.

                                    I nagrada  –  Laureat  Međunarodno takmičenje 

    „Tahir Kulenović“, Valjevo, flauta

  1. VUK  NEMAROVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

    V razred,                         Mentor: Marija Isailović, prof.

I  nagrada –  IX Međunarodno takmičenje iz solfeđa i teorije

                                              muzike, Beograd, solfeđo Va kategorija

  • ANA  PROKIĆ,     MŠ «Petar Krančević»               Sremska Mitrovica,

                        III razred,                                       Mentor: Jelena Vlaović, prof.

I  nagrada  –  9. Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

                                                               muzike“, Beograd flauta I kategorija

LIKOVNO STVARALAŠTVO

  1. EMA PETROVIĆ,   OŠ «Boško  Palkovljević Pinki»   Sremska Mitrovica,

  VIII razred                                              Mentor: Živka Suvić, prof.

         II  mesto   Republičko takmičenje učeničkog likovnog

    stvaralaštva, Beograd

FIZIČKO VASPITANJE

  1. Irina ANDRIJAŠEVIĆ, Anja BOJKOVIĆ,

Teodora MILOŠEVIĆ, Nikolina POPOVIĆ

EKIPA:  OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII – VIII razred,                                   Mentor: Dejan Kozeljac, prof.

     III  mesto  Međunarodna školarijada za učenike i učenice

                                                do 15 godina u Brazilu

       I   mesto  Prvenstvo Republike Srbije u basketu 3x3,

                                                Veliko Gradište, učenice

  • SARA STARČEVIĆ,  OŠ «Jovan Popović»     Sremska Mitrovica,      

    VIII razred          Mentor: Iva Vinković, trener

                          I  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                    Vrnjačka Banja, – kate, devojčice VII-VIII razred

  • ANĐELA PEROVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   VII razred,                                 Mentor: Iva Vinković, trener

                          I  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                    Vrnjačka Banja, devojčice V-VI razred– kate

  • IGOR  BAJRIĆ,   ŠOSO „Radivoj Popović“,          Sremska Mitrovica,

                VIII razred,                                          Mentor: Vesna Rosić, nast.

  I   mesto       Republičko takmičenje u atletici,

                       Kragujevac, disciplina – trčanje 80m

III   mesto      Republičko takmičenje u atletici,

                                   Kragujevac, disciplina – bacanje kugle       

  • ALEKSANDRA KOČIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja»     Sremska Mitrovica,

                          VI razred,                                  Mentor: Nenad Vukolić, trener

II  mesto  Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd

                                                  –  36 kg

  • BOŠKO ĐEKIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   V razred,                                  Mentor: Joca Kopčić, prof.

II  mesto      Prvenstvo Republike Srbije u plivanju,

                                          Niš, učenici OŠ – leđno

  • DUNJA BEREŽNI,  OŠ «Jovan Popović»       Sremska Mitrovica,       

    IV razred                        Mentor: Iva Vinković, trener

                        II  mesto     Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                       Vrnjačka Banja, – kate, devojčice II-IV razred

  • LUKA DOBRIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   II razred,                      Mentor: Dragana Stojković, prof.

II  mesto      Prvenstvo Srbije za mlade šahiste,

                                          Novi Sad, dečaci do 8 godina

  • STRAHINJA DRMANOVIĆ, OŠ « Jovan Popović» Sremska Mitrovica,        

VI razred                                      Mentori: Miroslav Erak, prof.

                                                                                                           Dragan Čudić, trener

           III  mesto      Prvenstvo Republike Srbije u plivanju,

           Niš, učenici OŠ – delfin stil

  1. SLAVKO LONČAREVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   VI razred,                                        Mentor: Nenad Vukolić, trener

                        III  mesto  Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                     Beograd, dečaci –  + 81 kg

  1. MILICA VUKOVIĆ,  OŠ «Boško Palkovljević Pinki»    Sremska,      

      Mitrovica, VIII razred                           Mentori: Mirjana Nikolić, nast.

        Aleksandar Gavrilović, trener

           III  mesto      Prvenstvo Republike Srbije u plivanju,

           Niš, učenice OŠ –  kraul stil

  1. MIONA MURIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   VI razred,                              Mentor: Iva Vinković, trener

                        III  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                     Vrnjačka Banja, devojčice V-VI razred– kate

  1. TEODORA VUKASOVIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki»   Sremska,          

    Mitrovica, VII razred                   Mentor: Nenad Vukolić, trener

           III  mesto   Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                      Beograd – 40 kg, učenice OŠ

  1. IRENA GRUJANIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   VI razred,                                 Mentor: Iva Vinković, trener

                        III  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                     Vrnjačka Banja, devojčice V-VI razred– kate

  1. ŽELJKA PUREŠEVIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,        

VI razred                           Mentori: Milan Jovetić, trener

                                                                                                Nikola Antonić

           III  mesto     Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                        Beograd – 32 kg, učenice OŠ

  1. RELJA MILETIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   IV razred,                               Mentor: Dejan Kozeljac, prof.

                        III  mesto  Republičko takmičenje u atletici,

                                     Ćuprija, učenici OŠ– 60m

TEHNIKA / TEHNOGIJA I  INFORMATIKA I RAČUNARSTVO

  1. UROŠ  STOJŠIĆ,  OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,

         VII razred,                                 Mentor: Biljana Gavrilović, prof.

I  mesto   Republičko takmičenje „Šta znaš o saobraćaju“,

                                        Beograd, kategorija C

  1. DUNJA  LIKIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki»   Sremska Mitrovica,

             VII razred,                           Mentor: Dajana Ivanković, prof.

         III  nagrada  Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                            Beograd,  disciplina arhitektura i građevinarstvo

  1. EKIPNO  „SREMSKI OKRUG“:  Doroteja KRSTIĆ, Uroš STOJŠIĆ,

          Iva LUKIĆ,    

OŠ «Sveti Sava» i OŠ «Boško Palkovljević Pinki»    V – VIII razred

  Mentori: Mirjana Karastanković, prof.

              Biljana Gavrilović, prof.

                                     II  mesto  Republičko takmičenje „Šta znaš o sabraćaju“,

                                                 Beograd, ekipno      

  1. DRAGANA  SUŠIĆ,  OŠ «Branko Radičević »  Kuzmin,

             VIII razred,                            Mentor: Pera Eskić, prof.

           III  mesto Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                         Beograd, disciplina  – praktičan rad po zadatku

  1. NINA  ČENIĆ,  ŠOSO »Radivoj Popović»,     Sremska Mitrovica,

  VIII razred,                    Mentor: Andrija  Dučak, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                      Beograd, disciplina  – aviomodelarstvo

  1. DUNJA SRETENOVIĆ, OŠ »Dobrosav Radosavljević Narod»,  Mačvanska

Mitrovica,  VI razred,                           Mentor: Željko Ivanković, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                 Beograd, disciplina  – aviomodelarstvo

  1. MIROSLAV NIKOLIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,     Sremska Mitrovica,

            VI razred,                          Mentor: Vladimir Pauljev, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                 Beograd, disciplina  – automodelarstvo

  1. MARIJA  POPOVIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,     Sremska Mitrovica,

            VIII razred,                        Mentor: Andrija  Dučak, nast.

           I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                        Beograd, disciplina  – raketno modelarstvo

  1. SLAVICA PAVLOVIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,     Sremska Mitrovica,

            VI razred,                          Mentor: Vladimir Pauljev, nast.

 II  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                  Beograd, disciplina  – automodelarstvo

  1. ANĐELA KLISURA,    OŠ »Dobrosav Radosavljević Narod»,   Mačvanska

Mitrovica,        VIII razred,                    Mentor: Željko Ivanković, nast.

 II  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                  Beograd, disciplina  – raketno modelarstvo

  1. LUKA  VASILJEVIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,     Sremska Mitrovica,

            VIII razred,                         Mentor: Andrija  Dučak, nast.

         III  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                 Beograd, disciplina  – aviomodelarstvo

  1. IGOR BAJRIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,    Sremska Mitrovica,

   VIII razred,                   Mentor: Andrija Dučak, nast.

          I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                      Beograd, disciplina  – brodomodelarstvo

  1. ELEONORA  DANILOVIĆ,   OŠ «Branko Radičević »    Kuzmin,

             VIII razred,                         Mentor: Pera Eskić, prof.

          III  nagrada  Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                      Beograd,  disciplina praktičan rad po zadatku

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

II

SREDNJE  ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

  1. IVANA SISOJEVIĆ,  «Mitrovačka gimnazija»,   Sremska Mitrovica,

I  razred,               Mentor: Vladislava Vukašinović, prof.

        II  mesto        Republičko takmičenje iz književnosti

                               „Književna olimpijada“ Sremski Karlovci

  1. NINA TOMAŠEVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV  razred,                               Mentor: Katica Babić, prof.

        II  mesto        Republičko takmičenje iz srpskog jezika

                               i jezičke kulture, Tršić

  1. TEODORA DRAŽIN,   «Mitrovačka gimnazija»,  Sremska Mitrovica,

IV  razred,                         Mentor: Sandra Petrović, prof.

       III  mesto       Republičko takmičenje iz srpskog jezika

                               i jezičke kulture, Tršić

  1. TEODORA STANKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III  razred,                       Mentor: Silvija Stojilković, prof.

      III  mesto        Republičko takmičenje iz književnosti

                               „Književna olimpijada“ Sremski Karlovci

                 DRUŠTVENE NAUKE                                                                                                             

  1. VELJKO SIMIĆ,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II  razred,                    Mentor: Zorica Vukmir, prof.

                  II mesto   Državno takmičenje iz istorije, Požarevac,

                                        Društvo istoričara Srbije

  • SARA SIMEUNOVIĆ,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II  razred,                   Mentor: Zorica Obradović, prof.

                  III mesto   Državno takmičenje u znanju latinskog jezika,

     Beograd

MUZIKA

  1. NAĐA ORDAGIĆ, ILIJA SRETENOVIĆ,           MŠ „Petar Krančević“,        

Sremska Mitrovica,  III razred,        Mentor: Vesna Radivojević, prof.

I  nagrada –  28. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, dvoglasno pevanje –VIIIc kategorija

  • JELENA PAČIRSKI, SELENA PETROVIĆ,     MŠ „Petar Krančević“,        

Sremska Mitrovica,  IV razred,                  Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

      I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                             predmeta, Beograd, dvoglasno pevanje Xc kategorija

  • ISIDORA KOZLINA, ILIJA SRETENOVIĆ,   MŠ „Petar Krančević“,        

Sremska Mitrovica,  II i III razred,              Mentor: Tatjana Miljković, prof.

I  nagrada –  Republičko takmičenje  učenika muzičkih i

                     baletskih škola Srbije, Beograd,

                                       kombinovani duo, IV kategorija

  • TARA  VUKADINOVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

  IV razred,                               Mentor: Margarita Vujović, prof.

         I   nagrada –  28. Republičko takmičenje  kamerne muzike,

                                instrumentalista i pevača, Beograd,

                                     klavir V kategorija

        I  nagrada – 9. Međunarodno takmičenje  „Festival slovenske

                 muzike Beograd“,Beograd, klavir – IV  kategorija

  • ISIDORA  KOZLINA,    MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

                  II razred,                                   Mentor: Tatjana Miljković, prof.

I  nagrada –  Međunarodno takmičenje  „Davorin Jenko“,

                                      Beograd, flauta – c kategorija

I nagrada 9. Međunarodno takmičenje  „Festival slovenske

                                            muzike Beograd“,Beograd, flauta – IV  kategorija

I  nagrada -Međunarodno takmičenje  „Tahir Kulenović“,      

                                             Valjevo, flauta

  • ILIJA  SRETENOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

III razred,                               Mentor: Vesna Radivojević, prof.

I  nagrada –   30. Republičko takmičenje  iz solfeđa

i teoretskih predmeta, Beograd,

muzički oblici – IIb kategorija

  • MILANA  JANČIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

  I razred,                           Mentor: Margarita Vujović, prof.

         I   nagrada –  28. Republičko takmičenje  kamerne muzike,

                                instrumentalista i pevača, Beograd,

                                klavir – III  kategorija

  • TOMISLAV BLAŽINA,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

III razred,                            Mentor: Zorica Opačić, prof.

I  nagrada –  Republičko takmičenje  učenika muzičkih i

                     baletskih škola Srbije, Beograd,

                                       tambura E-prim, V kategorija

  • MIHAJLO  STANIĆ,     MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

                      III razred,                       Mentor: Vesna Radivojević, prof.

I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                       predmeta, Beograd, muzički oblici – IIb kategorija

  1. ISIDORA  GROZDANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,Sremska Mitrovica,

                      IV razred,                            Mentor: Vesna Radivojević, prof.

I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                       predmeta, Beograd, muzički oblici – IIv kategorija

  1. TOMISLAV BLAŽINA,     MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,

III razred,                            Mentor: Vesna Radivojević, prof.

 I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                       predmeta, Beograd, muzički oblici – IIb kategorija

  1. BOŠKO  PETKOVIĆ,     MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

                      I razred,                                    Mentor: Jelena Jović, prof.

I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                       predmeta, Beograd, teorija muzike VIIb kategorija

  1. HRISTINA  LOZJANIN,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

                      I razred,                                       Mentor: Jelena Jović, prof.

I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                       predmeta, Beograd, teorija muzike VIIb kategorija

  1. ILIJA  SRETENOVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

                   III razred,                                    Mentor: Jelena Jović, prof.

I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                       predmeta, Beograd, teorija muzike – IXb kategorija

  1. MILANA  JANČIĆ,      MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,

                   I razred,                        Mentor: Stanislava Budošan, prof.

I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                             predmeta, Beograd, solfeđo VIIa kategorija

  1. SELENA PETROVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

         IV  razred,                           Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 30. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                             predmeta, Beograd, solfeđo Xa kategorija

  1. MIHAJLO STANIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

         III  razred,                         Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada –  28. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt -IIIv kategorija

  1. ANDREA POSILOVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

         III  razred,                      Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada –  28. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                            Beograd, kontrapunkt -IIIv kategorija

  1. TOMISLAV  BLAŽINA, MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

         III  razred,                              Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada –  28. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                           Beograd, kontrapunkt -IIIv kategorija

  • ILIJA SRETENOVIĆ,    MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

         III  razred,                              Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada –  28. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                             Beograd, kontrapunkt -IIIv kategorija

LIKOVNO STVARALAŠTVO

  1. MIA  TEŠEVKIĆ,            «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

  III  razred,                    Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.

 I  mesto   –     Republičko takmičenje  učeničkog likovnog

                        stvaralaštva, – slika

Udruženje likovnih pedagoga Srbije, Beograd

  • JOVANA  SEKULIĆ,        «Mitrovačka gimnazija»,   Sremska Mitrovica,

   III  razred,                Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.

I  mesto   –     Republičko takmičenje  učeničkog likovnog

                       stvaralaštva, – fotografija

           Udruženje likovnih pedagoga Srbije, Beograd

FIZIČKO VASPITANJE

  1. ANJA  ČANČAREVIĆ,  »Mitrovačka gimnazija»,  Sremska  Mitrovica,

II razred,                                   Mentor: Vladimir Bando, prof.

            I   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

    Ćuprija, učenice SŠ – bacanje kugle

  • Mila MARINKOVIĆ, Tamara PREKAJAC, Iva BEŽANOVIĆ, 

Milana SIMIĆ, Iva ŠKRBIĆ, Anja ČANČAREVIĆ,

Vanja MILANOVIĆ, Teodora SAMAC, Teodora ČONIĆ,

Mirna MILADINOVIĆ

EKIPNO UČENICE,   »Mitrovačka gimnazija»,   Sremska Mitrovica,

          I i II razred,                   Mentor: Vladimir Bando, prof.

 mesto        Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                              Ćuprija, učenice SŠ – ekipno

  • OGNJEN  TROGRLIĆ, STŠ »Nikola Tesla»,       Sremska  Mitrovica,

IV razred,                       Mentor: Nenad Vukolić, trener

II   mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                               Beograd, učenici SŠ –100 kg

  • MILA  MARINKOVIĆ, »Mitrovačka gimnazija»,   Sremska  Mitrovica,

III razred,                           Mentor: Vladimir Bando, prof.

           II   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                        Ćuprija, učenice SŠ – 400m

  • IVANA  ATARAC,       EŠ »9. Maj»,                Sremska  Mitrovica,

IV razred,         Mentor: Srđan Radovanović, prof.

         III   mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                            Beograd, učenice SŠ – 48 kg

  • VUK  MARINKOVIĆ,  »Mitrovačka gimnazija»,     Sremska  Mitrovica,

III razred,                           Mentor: Dragana Predić, prof.

           III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

           Ćuprija, učenici SŠ – 400m

  • LUKA  NOVAKOVIĆ, STŠ »Nikola Tesla»,          Sremska  Mitrovica,

I  razred,                        Mentor: Nenad Vukolić, trener

III   mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                             Beograd, učenici SŠ –50 kg

  • TAMARA  PREKAJAC,  »Mitrovačka gimnazija»,     Sremska  Mitrovica,

II razred,                           Mentor: Vladimir Bando, prof.

           III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

           Ćuprija, učenice SŠ – 100m

  • KATARINA  TOMIĆ, MŠ »Draginja Nikšić»,   Sremska  Mitrovica,

III razred,                         Mentor: Nenad Vukolić,trener

 III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                    Beograd, učenice SŠ – 48 kg

  1. MILANA  SIMIĆ,   »Mitrovačka gimnazija»,       Sremska  Mitrovica,

 III razred,                        Mentor: Vladimir Bando, prof.

           III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                         Ćuprija, učenice SŠ – skok u dalj

  1. NIKOLINA  GRUBIŠA, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska  Mitrovica,

IV razred,                                         Mentor: Iva Vinković

 III   mesto       Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                            Vrnjačka Banja, devojke – kate

  1. ELVIS  BAJRIĆ,   ŠOSO „Radivoj Popović“,          Sremska Mitrovica,

                IV razred,                                     Mentor: Vladimir Pauljev, nast.

 III   mesto       Republičko takmičenje u atletici,

                                    Kragujevac, disciplina – skok u dalj

  1. Strahinja ČIKIĆ, Stefan ĐONIĆ, Marko MILINOVIĆ, Miloš  BAJIĆ,

Vuk MARINKOVIĆ, Slaven TRIVAN, Mihajlo Vuk KOMLENIĆ,

Radovan LONČAREVIĆ, Mirko ŽILIĆ

EKIPNO UČENICI,    »Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

          I – IV razred,                    Mentor: Dragana  Predić, prof.

          III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

           Ćuprija, učenici SŠ – ekipno

TEHNIKA / PRAKTIČNA NASTAVA

  1. Ognjen PETROVIĆ, Emilija  TANASKOVIĆ, Pavle  STOJANAC,

Dora PERKOVIĆ, Bojana STOLESKI, Nina MILOVANOVIĆ,

Mladen GRBAVAC

EKIPA ŠKOLE        MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,       

  II-IVrazred,                                    Mentor: Marina Erić, nast.                                

            I  mesto  –   XXII Republičko takmičenje medicinskih škola 

        u prvoj pomoći i realističkom prikazu povreda,

        oboljenja i stanja, Beograd

  • PETAR  KUKIĆ,  STŠ „Nikola Tesla“   Sremska Mitrovica,

                  IV razred,                                          Mentor: Dušan  Mašić, prof.

          II  mesto  – XII Republičko takmičenje učenika Elektrotehničkih

                                   škola Srbije, Beograd,  disciplina – multimedija

  • OGNJEN  PAVIĆ,  STŠ „Nikola Tesla“   Sremska Mitrovica,

                  IV razred,                                          Mentor: Božidar  Inđić, prof.

         III  mesto  – 32. Republičko takmičenje Geodetskih i Građevinskih

                                   škola Republike Srbije, Užice, 

           disciplina–aplikativni računarski programi

          Auto CAD

  • RASTKO ANTONIĆ, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska

                  Mitrovica, IV razred,

                                                            Mentor: Slobodan Đorđević, prof.

 I  mesto – 25. Republičko takmičenje učenika škola

                       iz područja rada šumarstvo i obrada drveta,

           Kruševac, disciplina –  zamena lanca

III  mesto- 25. Republičko takmičenje učenika škola

                       iz područja rada šumarstvo i obrada drveta,

                       Kruševac, disciplina –  kombinovani rez

  • NEMANJA  DEKAN, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska

                  Mitrovica, IV razred,

                                                                Mentor: Goran Simić, prof.

 I  mesto – 25. Republičko takmičenje učenika škola

                       iz područja rada šumarstvo i obrada drveta,

           Kruševac, disciplina –  precizno prerezivanje

  • IRENA  NOVAK,   Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska

                  Mitrovica, III razred,

                                                                                          Mentor: Milana Lukić, prof.

III  mesto  – XXI  Republičko takmičenje učenika iz oblasti

    proizvodnje i prerade hrane za obrazovni profil – mesar,

                  Požega                                                                   

  • Una  UGRENOVIĆ, Violeta  ČALIJA, Sara  JOSIPOVIĆ,

EKIPA ŠKOLE,      Prehrambeno-šumarska i hemijska škola,

  Sremska Mitrovica,  II razred,     Mentori: Nebojša Ognjanović, prof.

       Biljana Teodosić, prof.

III  mesto  – 25. Republičko takmičenje učenika škola

                          iz područja rada šumarstvo i obrada drveta,

               Kruševac,

               disciplina –  kviz finalna obrada drveta

PRIRODNE NAUKE

  1. MARKO PEPELČEVIĆ,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

I  razred,                            Mentor: Biljana Milutinov, prof.

         I nagrada         Državno takmičenje iz matematike, Beograd,

                                        Društvo matemičara Srbije

  • NINA  PEJIĆ,     MŠ »Draginja Nikšić»,     Sremska Mitrovica,

                 III razred,                         Mentor: Dr Vera Šarac, prof.

    I  mesto      XXIII Republičko takmičenje učenika medicinskih

                                    škola Srbije iz anatomije i fiziologije, Niš

  • TEODORA DRAŽIN,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II  razred,                           Mentor: Snežana Đinić, prof.

              II mesto         Republičko takmičenje iz biologije, Kragujevac,

                                                 Srpsko biološko društvo

  • MARKO PEPELČEVIĆ,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

I  razred,                                  Mentor: Janko Jovanović, prof.

        III nagrada       59. Državno takmičenje iz fizike, Vranje,

           Društvo fizičara Srbije

  • VUK  NIKITOVIĆ,  «Mitrovačka gimnazija»,     Sremska Mitrovica,

II  razred,                       Mentor: Ana Alargić, prof.

        III nagrada       59. Državno takmičenje iz fizike, Vranje,

                                              Društvo fizičara Srbije

  • DUNJA SRDIĆ,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II  razred,                           Mentor: Snežana Đinić, prof.

             III  mesto         Republičko takmičenje iz biologije, Kragujevac,

                                      Srpsko biološko društvo

  • MARKO PEPELČEVIĆ,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

I  razred,                            Mentor: Biljana Milutinov, prof.

              III nagrada       44. Matematički turnir, Beograd

                                                           (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                               Matematičko društvo „Arhimedes“

  • JOVANA TRNINIĆ,  «Mitrovačka gimnazija»,  Sremska Mitrovica,

III  razred,                            Mentor: Đorđe Domazet, prof.

              III nagrada       44. Matematički turnir, Beograd

                                                           (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                               Matematičko društvo „Arhimedes“

  • TEODORA DRAŽIN,  «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II  razred,                     Mentor: Aleksandra Pantić, prof.

              III nagrada       44. Matematički turnir, Beograd

                                                           (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                               Matematičko društvo „Arhimedes“

  1.      Marko PEPELČEVIĆ, Teodora DRAŽIN,

Jovana TRNINIĆ, Rastko PAVLOVIĆ

EKIPA ŠKOLE,   «Mitrovačka gimnazija»,       Sremska Mitrovica,

                    I – IV razred,                          Mentori:   

Biljana Milutinov, prof.

            Đorđe Domazet, prof.

                                                                                    Aleksandra Pantić, prof.

              III nagrada       44. Matematički turnir, Beograd

                                                           (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                               Matematičko društvo „Arhimedes

URUČENJE  PROFESORU  ĐORĐU DOMAZETU POKLONA  KAO DOBITNIKU REPUBLIČKE SVETOSAVSKE NAGRADE – MINISTARSTVA PROSVETE, NAUKE I TEHNOLOŠKOG RAZVOJA

UKUPNO 

120 NAGRAĐENIH UČENIKA I  120  NAGRAĐENIH MENTORA

Najava događaja

27feb(feb 27)19:0029(feb 29)20:00Koncertni serijal povodom Dana Muzičke škole

29feb18:0019:00Promocija knjige „Mileva Marić Ajnštajn, relativno između redova”

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.8436117.1952117.5468