Vesti

59. Trka ulicama grada Sremska Mitrovica

Sremska Mitrovica – Grad Sremska Mitrovica u saradnji sa Ustanovom Atletski stadion, AK Srem, AK Sirmijum i Zborom atletskih sudija, organizuje 59. tradicionalnu trku ulicama grada u petak  4. novembra 2022. godine sa početkom u 11 sati u centru grada ispred NLB banke.

U sklopu trka održaće se i memorijalna trka „Milovan Lazarević-Ćaza” u znak sećanja na rano preminulog atletičara AK Srem koji je 14 puta bio pobednik na ovim trkama. To će biti trka 3. i 4. razreda SŠ-omladinci 1200 m, a pobednik dobija prelazni pehar i pehar u trajno vlasništvo.

Pravo učešha imaju samo učenici osnovnih i srednjih škola sa teritorije grada Sremska Mitrovica, a održaće se i trke vojske i policije Srbije i KPZ. Takmičari iz drugih gradova nemaju prava učešća.

Škole su u obavezi da za svoje učenike obezbede listiće koji će sadržati podatke učenika i pečat škole.

Program uličnih trka

VREMEKATEGORIJATPKASTART
11:00Predškolski uzrast – devojčice200mkod katoličke crkve
11:10Predškolski uzrast – dečaci200mkod katoličke crkve
11:20Škola „Radivoj Popović”- devojčice200mkod katoličke crkve
11:30Škola „Radivoj Popović”- dečaci200mkod katoličke crkve
11:40I-II razred OŠ – devojčice300mkod restorana „Lovac”
11:50I-II razred OŠ – dečaci300mkod restorana „Lovac”
12:00III-IV razred OŠ – devojčice400mkod rusinske crkve
12:10III-IV razred OŠ – dečaci400mkod rusinske crkve
12:20V-VI razred OŠ – devojčice600mkod OŠ „B.P. Pinki”
12:30V-VI razred OŠ – dečaci600mkod OŠ „B.P. Pinki”
12:40VII-VIII razred OŠ – devojčice800mkod kafea „Kapana”
12:50VII-VIII razred OŠ – dečaci1000mkod sokolskog društva „Partizan”
13:00I-II razred SŠ – omladinke1000mkod sokolskog društva „Partizan”
13:10III-IV razred SŠ – omladinke1000mkod sokolskog društva „Partizan”
13:20Trka vojske, policije i KPZ — M i Ž1200miza cilla, kod NLB banke
13:30I-II razred SŠ – omladinci1200miza cilja, kod NLB banke
13:40III-IV razred SŠ – omladinci1200miza cilja, kod NLB banke
13:50Trka rekreativaca i rekreativki1200miza cilla, kod NLB banke

Posle svake održane trke odmah se proglašavaju pobednici i dodeljuju se nagrade a ekipni pobednicise proglašavaju nakon svih istrčanih trka. Ekipno bodovannje će se vršiti po sistemu 5-3-1 gde prvo mesto donosi ekipi 5 bodova, drugo 3 boda a treće 1 bod. Škola sa najviše bodova je pobednik.

Za pojedinačne pobednike predviđene su medalje , a za ekipne pobednike (ukupno u ženskoj i muškoj konkurenciji) pehari.

Škola može da prijavi neograničen broj učesnika, a za ekipni plasman boduje se 3 najbolje plasirana učenika, posebno u ženskoj, a posebno u muškoj konkurenciji.

Za vreme uličnih trka u periodu od 10,30 do 14 sati biće zatvorene sledeće ulice u Gradu:

– Sv. Dimitrija

– Masarikova

– Zmaj Jovina

– Dositejeva

– Sv. Save

– deo Ulice kralja Petra

Najava događaja

01decCelodnevni dogadjaj02Projekcije filmova

03dec12:0013:00Cvrčak Cvrle i mravi | predstava za decu

08dec20:0021:00"Dejt" - monodrama Sandre Silađev u Pozorištu 8. decembra

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.9807117.3327117.6847