Vesti

Boks klub „Srem” dobio nove prostorije

Sremska Mitrovica – Nove prostorije trening centra Bokserskog kluba „Srem” svečano su otvorene u našem gradu. Otvaranju su prisustvovali predstavnici gradske uprave, Bokserskog saveza Srbije, Gradskog sportskog saveza i udruženja.

Bok klub „Srem” postoji još od 1946. godine i među prvim je osnovanim bokserskim klubovima u tadašnjoj Jugoslaviji. Godinama unazad bokseri „Srema” treniraju u Poslovno-sportskom centru „Pinki” u improvizovanom magacinskom prostoru. Sada će privremene prostorije za trening zameniti stalnim, novim, opremljenim za tu svrhu.

Kako je rekao Petar Samardžić, zamenik gradonačelnice: „Privremene prostorije koje su ljudi iz Hale „Pinki” adaptirali za potrebe treniranja mitrovačkih borilačkih klubova, postale su male, kako se godinama unazad javlja veće interesovanje Mitrovčana, posebno mladih za bavljenje ovim plemenitim sportom. Izuzetno mi je drago što se sve više dece bavi ovom plemenitom borilačkom veštinom, te je taj prostor za treninge postao tesan i neuslovan. Grupa entuzijasta u ime Boks kluba „Srem” obratila se za pomoć i podršku Bokserskom Savezu Srbije koji su prepoznali i razumeli njihove probleme i potrebe i pružili podršku u opremanju ovih novih prostorija, novog trening centra, a uz tu podršku stao je i Grad Sremska Mitrovica. Naravno, to nije lako i da bi se ti uspesi ostvarili, potrebni su adekatni uslovi. Ovaj trening centar zaista jeste opremljen po svim najvišim standardima ali svakako pomoć i podrška u vidu opreme i rekvizita uvek je dobrodošla i nije na odmet, stoga će lokalna samouprava i Sportski savez Grada Sremska Mitrovica svakako stati iza kluba, biti uvek na raspolaganju, pružiti svaku vrstu moguće pomoći i podrške, kao što podržavaju rad svih sportskih klubova i svih svojih sportista.”

Samardžić je izrazio nadu da će se bokseri „Srema” vrlo brzo iz ovih prostorija preseliti na takmičarske, bokserske ringove i da će osvajati odličja i trofeje, te da će na najbolji mogući način predstavljati svoj grad i na republičkim, pa i na međunarodnim takmičenjima.

Nenad Borovčanin, predsednik Bokserskog saveza Srbije kaže: „Nije lako biti bokser ali je lepo pobeđivati, naročito u svojim pobedama, u svojim borbama i mislim da Bokserski klub „Srem” posle dugo godina ponovo ima adekvatne prostorije, pre svega zbog kvalitetne saradnje sa lokalnom samoupravom, sa gradskom upravom. Bokserski savez Srbije i klub uspeli su da obezbede ove prostorije i da ih potpuno opremimo za kvalitetno i vrhunsko bavljenje bokserskim sportom. Nadam se da ćemo u narednom periodu imati kvalitetnu školu boksa da ponovo Srem ima šampione i šampionke i u bokserskom sportu. Već tokom leta ćemo da organizujemo boksersku manifestaciju u dogovoru sa lokalnom samoupravom i to će biti jedan spektakl. Verujem da će bokseri i bokserke iz ovog kluba biti ponos, ne samo Sremske Mitrovice, već cele Srbije i da će, verujem, iz ove sale izlaziti mnogo plemenitiji ljudi nego što u nju uđu jer će izgraditi, ne samo svoje telo, već i svoj duh i karakter, što je najvažnije da će i životu moći da gledaju u oči nakon svih ovih lekcija koje nauče. Nikad nisam hteo da odustanem, svaka nova pobeda mi je slatka i draga, kao što je i ovo pobeda koja mi je danas draga, a to je da Bokserski klub „Srem” posle dugo godina ima kvalitetne prostorije. Još jednom se zahvaljujem i lokalnoj samoupravi i bokserskom klubu i svim ljudima koji su se uključili u ovu akciju, a verujem da će svi oni koji treniraju, to opravdati svojim rezultatima.”

Boks je isti od kad je nastao, od kad se prvi put pojavio, dodaje Borovčanin, a pojavljuje se sa ovim pravilima krajem 19. veka u Engleskoj. Ono što je karakteristično za bokserske sport, uvek je bilo i biće: Oči u oči, nema udaraca ispod pojasa, nema tajm-auta, nema udaraca sleđa, nema spletkarenja, zato boks jeste plemenita veština.

„Pozdravljam sve u ime kluba, čiji sam predsednik unazad 12 godina. Puno je emocija što vas sve vidim ovde, sve ovo je dokaz da boks živi u Sremskoj Mitrovici. Ovo je veliki korak, iskorak za sve nas, tako da se nadam svetloj budućnosti. U našem klubu ima već nekoliko momaka koji uveliko treniraju, koji boksuju uz ove nove uslove unapredićemo ih, tako da se nadam da će se uskoro čuti i za naša imena na srpskim borilištima.  Bavio sam se ranije boksom, boksovao sam preko 100 amaterskih mečeva ali eto, malo godine, malo povreda, pa nije ni to baš bilo tako davno kad sam prestao da se takmičim,” rekao je Željko Drobnjak, trener i predsednik Bokserskog kluba „Srem”.

Dušan Klincov aktivno se bavi boksom od 2013. godine. Ima iza sebe već preko 40 mečeva, veoma je zadovljan poboljšanim uslovima za treniranje.

„Nove prostorije i podrška koju dobijamo je veliki korak za naš klub, izuzetno sam srećan zbog toga, a iz veoma loših uslova smo sad prešli u ekstremno dobre uslove. Nadam se da ćemo ostvariti još bolje rezultate nego ranije, naš klub će sa ovakvom salom sigurno da se proslavi u bokserskom srpskom ringu ako ne i šire. Ušao sam u boks kao mlad momak i shvatio sam da je to ono što sam tražio godinama, to je ono što čoveka ispunjava, sa boksom možeš da postaneš veliki čovek zato što je boks sport u kome se čovek razvija psihički i fizički, kompletna ličnost se izgradi tokom boksa. Boks je plemenit sport u kome se bokseri gledaju u oči i nema nedozvoljenih udaraca, sve se odvija u ringu između dve osobe i uvek bolji pobedi”, rekao je Klincov.

Članovi Boks kluba „Srem” od sada će moći da treniraju u novim, uređenim prostorijama, na Bulevaru Konstantina Velikog br. 4, a upis novih članova je uvek u toku.

Najava događaja

18junCelodnevni dogadjaj30Poziv za XXVIII sremskomitrovački salon

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.7102117.0614117.4126