Vesti

Nagrađeni učenici na likovnim i literarnim konkursima na okružnom nivou

Sremska Mitrovica – U okviru obeležavanja nacionalnih kampanja Nedelja zdravlja usta i zuba, Svetske nedelje dojenja i Oktobra – meseca pravilne ishrane.

Centar za promociju zdravlja Zavoda za javno zdravlje Sremska Mitrovica i Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“ raspisali su konkurse za izbor najboljih likovnih i literarnih radova na teme:
„Čuvam svoje zube – ponosim se osmehom“
„Dojenje je poklon za ceo život“
„Biram pametnije, hranim se zdravije“

Konkurs je bio namenjen deci predškolskih ustanova i učenicima osnovnih škola u Republici Srbiji, sa ciljem da se podstakne zdravstveno vaspitni rad u predškolskim ustanovama i osnovnim školama na temu oralnog zdravlja, pravilne ishrane i podrške dojenju kao najoptimalnijem načinu ishrane novorođenčadi i odojčadi. U Zavod za javno zdravlje pristiglo je preko 300 radova na sve tri teme, čime smo još jednom potvrdili da saradnja sa obrazovnim ustanovama nije izostala ni ovaj put i podsetili se koliki je značaj zdravstveno vaspitnog rada.

Najbolji likovni i literarni radovi izabrani su na nivou okruga i dostavljeni Institutu za javno zdravlje Srbije ”Dr Milan Jovanović Batut” kako bi se proglasio i promovisao najbolji dečiji rad za svaku od kampanja koji će biti štampan u vidu postera tokom 2022. godine. Zahvaljujemo se svim kreativnim učesnicima i njihovim nastavnicima na učešću i doprinosu u obeležavanju značajnih datuma iz Kalendara javnog zdravlja i želimo puno sreće u nastavku konkursa!

IMENA DECE I UČENIKA KOJE JE NAGRADIO ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVLJE SREMSKA MITROVICA:
KONKURS ZA IZBOR NAJBOLJIH LIKOVNIH I LITERARNIH RADOVA

„Biram pametnije, hranim se zdravije“
LITERARNI RADOVI
Milica Popadić V1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Martinci
Ognjen Dursanović VIII1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Martinci
Ana Dabić VIII, OŠ „Branko Radičević“ Kuzmin
Jan-Mateo Marek IV, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“ Sremska Mitrovica
Luka Novaković IV1, OŠ „Dositej Obradović“ Irig

LIKOVNI RADOVI
Sonja Kuzmančević VII, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica
Mia Bajić III2, OŠ „Branko Radičević“ Šid
Helena Milić 5 godina, PU „Pčelica“, objekat Bubamara, Sremska Mitrovica
Mateja Vidović VII3, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica
Sofija Vukmir, PU „Stonogica“, Sremska Mitrovica
Sanja Dikić IV, OŠ „Sveti Sava“ Divoš
Ina Jelenčić, PU „Pčelica“ Martinci
Branislava Krstić, PU „Dečija radost“ Irig
Teodora Urošević I2, OŠ „Dobrosav Radosavljević Narod“ Mačvanska Mitrovica
Jana Ilić III5, OŠ „Dobrosav Radosavljević Narod“ Zasavica I
Stefan Đonić VIII2, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica
Grupni rad: PPG „Čarolija“ Irig, vaspitači – Marija Nađ i Mira Milovanović

„Čuvam svoje zube – ponosim se osmehom“
LITERARNI RADOVI
Branislav Bojić IV2, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“ Sremska Mitrovica
Anđela Damjanović III8, OŠ „Slobodan Bajić Paja“ Donji Tovarnik
Anđela Svirčević IV, OŠ „Sveti Sava“ Divoš
Teodora Gojković III2, OŠ „Sveti Sava“ Sremska Mitrovica

LIKOVNI RADOVI
Luka Vidović VI2, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica
Jelena Antonić IV, OŠ „Sveti Sava“ Divoš
Sofija Budošan V1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica
Aleksa Marković II, OŠ „Dositej Obradović“ Irig
Mina Jovanović, PU „Stonogica“, Sremska Mitrovica
Lazar Matić II3, OŠ „Dušan Jerković Uča“ Šimanovci

„Dojenje je poklon za ceo život“
LITERARNI RADOVI
Ognjen Dursanović VIII1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Martinci
Aleksandar Bačikin IV, OŠ „Dositej Obradović“ Irig

LIKOVNI RADOVI
Una Trebovac VIII, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica
Filip Ćirić 6 godina, DU „Dečija radost“ Irig, objekat Rivica
Grupni rad – Dečija ustanova „Radost“ Irig, vaspitač Đorđe Orolicki

Najava događaja

08okt12:0013:00SANTIAGO OD MORA: Potraga za gusarskim blagom | predstava za decu

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
117.0008117.3529117.7050