Vesti

Poziv Muzeja Srema

Sremska Mitrovica – Muzej Srema u cilju organizovanja izložbe o Aprilskom ratu kojom će, pored ostalog, obeležiti osam decenija od početka Drugog svetskog rata, poziva sve Mitrovčane da donesu predmete vezane za Kraljevinu Jugoslaviju i taj događaj kako bi bili deo izložbe.

U cilju pripremanja izložbe „Aprilski rat i prvi dani u NDH” Muzej Srema poziva sve Mitrovčane da u donesu predmete vezane za Kraljevinu Jugoslaviju, njenu vojsku i Aprilski rat – ordenja, lične predmete, vojne oznake, zanimljive fotografije, kako bi bili izloženi. Muzej će svakom donosiocu izdavati revers na osnovu kojeg će ovi porodični predmeti kasnije biti vraćeni vlasnicima.

O programu obeležavanje 80 godina od Aprilskog rata na prostoru Sremske Mitrovice, a potom i neslavne godišnjice osnivanja NDH koja je tokom svog tužnog postojanja progutala na hiljade Sremaca možete više saznati na sledećem linku:

 https:// stanjestvari.com /2

Broj Muzeja Srema na koji možete da se javite je 022/624-866.

Najava događaja

26mar17:3018:45Rukometašice Srema u nedelju dočekuju Temerin

27mar16:0017:45Radnički dočekuje Zlatibor Čajetina

27mar20:0021:00Predstava „Srem, naša kuća”  - „komedija s' nogu”

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.9855117.3375117.6895