Vesti

Svetosavskih povelja ove godine čak 105

Sremska Mitrovica – Na osnovu upućenog Javnog poziva od strane Gradske uprave za obrazovanje osnovnim i srednjim školama na teritoriji Grada Sremska Mitrovica za dodelu nagrade „Svetosavska povelja” za školsku 2019/20. godinu podnet je velik broj predloga, zato je i broj nagrađenih veći nego prošle godine. Komisija za priznanja Skupštine Grada Sremska Mitrovica donela je odluku da ove godine 105 učenika dobije Svetosavsku povelju.

U okviru obeležavanja Školske slave – Svetog Save Gradska uprava za obrazovanje Grada Sremska Mitrovica organizovala je svečanu dodelu Svetosavskih povelja najboljim učenicima.

Tomislav Janković, predsednik Skupštine grada rekao je ovom prilikom: „Nastavljamo tradiciju i danas smo nagradili sve one koji su svojim zalaganjem ostvarili određene rezultate i na taj način promovisali i svoju školu i Grad Sremsku Mitrovicu, kao i same sebe. Ove godine dodeljeno je 105 povelja najboljim učenicima u šest različitih oblasti. Želimo da ukažemo da trud i rad treba da budu nagrađeni. Ukazemjo na značaj opšteg ulaganja u obrazovni sistem, da mladi imaju svoj uzor Svetog Savu. On je prvi srpski arhiepiskop i prvi svetac Srpske pravoslavne crkve i neko ko je osnovao prvu srpsku državu, bio je veliki diplomata, čovek visokog obrazovanja ali velike ljudske širine. Čestitam dobitnicima Svetosavske povelјe i svim zaposlenima u prosveti današnji praznik i želim im još puno uspeha u radu.”

Ove povelje su dobili učenici koji su u prethodnoj školskoj godin ostvarili zapažene rezultate odnosno osvojili neko od prvog do trećeg mesta na republičkim takmičenjima i od prvog do petog mesta na međunarodnim takmičenjima.

Ilija Nedić načelnik Uprave za obrazovanje, kulituru i sport:” Koristim priliku da čestitam nagrađeni učenicima i njihovim mentorima, jako puno truda treba uložiti u rezultate koje su oni postigli. Ove godine imamo ukupno 105 nagrada, 56 nagrada su osvojili učenici osnovnih škola, 49 nagrada učenici srednjih škola. Nagrada se sastoiji od novčanog iznosa od 10.000 RSD za učenike i od 3.000 RSD za mentore i moram da istaknem ove godine, jedan kuriozitet da je profesorica biologije Biljana Funduk u OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” dobio čak 15 Svetosavskih povelja. To znači samo da se neizmeran rad, trud i ulaganje u obrazovanje, kako kod kolega, tako i kod dece, naravno uz podršku njihovih roditelja bez kojih apsolutno ne bi bilo nikakvog rezultata, da im se isplati.

Jelena Vitorović, učenica četvrtog razreda Mitrovačke gimnazije dobitnik je Svetosavske povelje i kaže: „Prošle godine nisam osvojila prvo nagradu na Republičkom takmičenju iz ekologije, Nacionalna ekološka Olimpijada i iz drugo takmičenje je bilo Republičko takmičenje iz književnosti, Književna olimpijada. Osvojila sam i ranije Svetosavsku povelju, kada sam bila prvi razred osvojila sam II nagradu na Književnoj olimpijadi. Svetosavska povelja veoma je značajna za mene, veliki jr poticaj, vrlo je lepa ova svečana atmosfera u kojoj dobijamo to priznanje za naš trud i rad, i jako nam znači. Veliki je to uspeh za nas i naše profesore, roditelje, tako da smo vrlo srećni. Ovom prilikom bih želela da se zahvalim Gradskoj upravi zato što svake godine redovno prepoznaju decu koja žele da rade i zbog toga se nadam da ćemo i ove godine da opravdamo poverenje.”

Nagrada se sastoji od Povelje i novčane nagrade za učenika 10.000 dinara, i novčane nagrade za mentora 3.000.

SPISAK NAGRAĐENIH:

OSNOVNE ŠKOLE:

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

1. NEVENA SIKER, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Martinci
VIII razred, Mentor: Ivana Pejinović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti,
Sremski Karlovci «Književna olimpijada»

PRIRODNE NAUKE

1. MILENKO LAĆARAC, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Milena Ćorić, prof.
geografija

2. NAĐA ČERGIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

3. RAŠA PAVLOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

4. ANJA KRSTIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
II mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

5. MILA NIKOLIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
III mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

6. NATALIJA VULETIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

7. MAŠA KOVAČEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

8. RASTKO PAVLOVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dragan Zukić, nast.
II nagrada 41. Državno takmičenje iz fizike, Kladovo

9. MILICA ROSIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

10. DUNJA GRUJIČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

11. ANDREJA VUČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

12. ANA MARKOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

13. VUKAŠIN BOSANAC, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

14. JOVAN ĐURĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

15. MARKO JOVANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

16. ELENA GIMBAROVSKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

17. ANA ĐORĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

18. LARA NIKOLOVSKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

19. IVA LALIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

20. JOVANA TRNINIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor
„Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

DRUŠTVENE NAUKE

1. MARIJA TODOROVIĆ, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, VIII razred, Mentor: Željko Gligorić, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz španskog jezika,Beograd

MUZIKA

1. ISIDORA KOZLINA, MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Tatjana Miljković, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, flauta

2. KIM SRETKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.
I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – pretkategorija
I nagrada – Laureat Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavir –pretkategorija A

3. IRENA PANIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Jelena Vlaović, prof.
I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija

4. TARA VUKADINOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – III A kategorija
I nagrada – Smotra muzičkih talenata Srbije, Sremski Karlovci, klavir
I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd klavir – II kategorija

5. KLAVIRSKI DUO, Kim SRETKOVIĆ, Mihajlo CRNOJAKIĆ
MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.
I nagrada – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavirski duo –pretkategorija A

6. ŽARKO LEON, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije,
Paraćin, klavir – kategorija solista I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd, klavir – I kategorija

7. EKIPA SOLISTA: MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
Isidora KOZLINA, Leon ŽARKO,
Boško PETKOVIĆ, Alisa BOŽIĆ,
III-V razred, Mentori: Snežana Radojičić, prof.
Aleksandra Đorđević, prof.
Tatjana Miljković, prof.
Margarita Vujović, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, – kategorija ekipa škole

8. MARKO JOVANOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, III A kategorija, solfeđo

9. BOŠKO PETKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Snežana Radojičić, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, – kategorija harmonika

10. NIKOLINA BJELIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, teorija muzike

11. JOVANA TRNINIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, solfeđo

FIZIČKA KULTURA

1. MARINA BURMUDŽIJA, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.
Gordana Burmudžija, prof.
I mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad
– učenice VII-VIII razred

2. EKIPA ŠKOLE – Anđela ĆURGUZ, Anja ŽUNIĆ, Marina BURMUDŽIJA,
OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.
Mlađen Jakovljević, mentor II mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad
– učenice VII-VIII razred EKIPNO

3. ANDREJ JOKSIMOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska
Mitrovica – 800m, učenici OŠ

4. SARA STARČEVIĆ, OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Iva Vinković, trener
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo
– kate, učenice III-IV razred

5. LANA GAVRILOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dejan Kozeljac, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u plivanju, Kragujevac
– delfin stil, učenice VIII razred

6. MILA MILJKOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska
Mitrovica – bacanje kugle, učenice OŠ

7. ANJA ČANČAREVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,
VI razred Mentor: Gordana Burmudžija, prof.
Slobodan Macanović, trener
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – bacanje kugle 2kg, učenice V-VI razred

8. MIONA MURIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo
– kate, učenice I-II razred

9. SARA ZASKALICKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dejan Kozeljac, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
– do 63 kg, učenice VII-VIII razred

10. NIKOLINA GRUBIŠA, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo
– kate, učenice VII-VIII razred
I mesto Školsko prvenstvo Vojvodine, Inđija – kate, učenice V-VI razred

11. TEODORA ANTONIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,
VIII razred Mentor: Srđan Šulaja, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
– 32 kg, učenice V-VI razred

12. KATARINA TOMIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
V razred Mentor: Velimir Vukolić, trener,
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
– 32 kg, učenice V-VI razred

13. BILJANA DRAGOJLOVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
IV razred Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo,
– kate, učenice III-IV razred

TEHNIKA / TEHNIČKO I INFORMATIČKO OBRAZOVANJE

1. NATAŠA DVOŠTANSKI, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, VII razred, Mentor: Željko Ivanković, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin
disciplina – avio modelarstvo

2. JOVA STANKOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – brodo modelarstvo

3. MAJA BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo

4. JAKOV JANKOVIĆ, OŠ »Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,
razred: VI razred, Mentor: Smiljana Ripić, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo

5. ILIJA STANIMIROVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo

6. DANIJEL NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo

7. ALEKSANDAR JOVANOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo

8. LANA VUJINOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Mirjana Karastanković, nast.
III mesto – Evropsko takmičenje, Ženeva 2019. «Šta znaš o saobraćaju»

9. ELVIS BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Andrija Dučak, nast.
III mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo

10. EKIPNO – Nikolina VASILJEVIĆ, Nikola DIVLJAK,
Lana VUJINOVIĆ, Petar LUKIĆ
OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica
OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
OŠ «Boško Palkovljević Pinki», Sremska Mitrovica
VIII i VI razred, Mentori: Aleksandra Penjašković, prof.
Mirjana Karastanković, nast.
Biljana Gavrilović, prof.
III mesto – 50. Republička smotra «Šta znaš o saobraćaju», Beograd

Servisne Informacije

Najava događaja

Trenutno nema najavljenih dešavanja . Posećujte nas i prvi saznajte sve o sledećim dešavanjima u našem gradu

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
117.1495117.5020117.8545