Ostalo

Karatisti KK „Srem” uspešni na Balkanskom Prvenstvu

Bar. Od 26. – 28. maja 2023.god odrzano je 27. Balkansko Prvenstvo za decu u Baru u Crnoj Gori. Nastupilo je 1400 takmičara iz 11 zemalja. Ovo je najjače takmičenje za decu uzrasta do 13 godina. Pet članova Karate kluba „Srem” iz Sremske Mitrovice Anđela Perović Miona Mutić, Irena Grujanić, Dunja Berežni i Željko Mošić u sastavu reprezentacije Srbije uzelo je učešće na ovom prestižnom takmičenju i ostvarilo veliki uspeh kako za svoj matični klub tako i za reprezentaciju Srbije.

Fenomenalna Anđela Perović po četvrti put je odbranila titulu Balkanske šampionke u katama. Andjela je proglasena za najuspesniju takmicarku prvenstva osvojivsi tri medalje. Zlato u katama devojcice do 13 godina, zlato u kata timu i bronzu u borbama do 39kg.

Anđela je u borbama imala takože 5 mečeva i u repasažu izborila bronzu:
1 kolo Bedir Fatma Nur (Turska) 0:0 (preglasavanje)
2 kolo Gurzaković Majda (Crna Gora) 4:1
3 kolo Grozdanoska Matea (Makedonija) 1:0
Polufinale gubi od Ivančić Kiara (Slovenije) 0:0
Borba za bronzu Popović Iva (Srbija) 3:1

Irena Grujanić osvojila je srebro u katama devojčice do 12 godina. Irena je imala sjajne nastupe:
1. kolo protiv – Svinglin Paula (Hrvatska) 5:0
2. kolo – Leovac Matea (Crna Gora) 4:1
3. kolo – Musinovic Ena (BiH) 5:0
4. Polufinale – Miljatović Andjela (Slovenija) 3:2
5. Finale – Jeršič Žana (Slovenija) 1:4

Dunja Berežni nastupila je u kategoriji KATE devojčice 10 godina. U veoma jakoj konkurenciji od 35 takmičarki, uspela je da svojim dobrim nastupima osvoji srebrnu medalju. Takmičenje je započela ubedljivom pobedom rezultatom 5:0 nad predstavnicom BiH, Jurić Nikom. Pobede su se ređale jedna za drugom, te je i protivnice iz Hrvatske, Zoricu, Martu, i Grčke, Ntenezou Mariu, dobila isto ubedljivo 5:0. Pobeda u izuzetno napetom polufinalu protiv odlične Turkinje, Kočak Rahime Ravze, pripala je Dunji, takođe rezultatom 5:0.

U finalu se Dunja sastala sa Crnogorskom takmičarkom Ninom Krulj, koja je ovog puta imala više sportske sreće i veliku podršku domaćih navijača, pa je slavila protiv Dunje tesnim rezultatom 3:2.

Miona Murić u kategoriji kate devojčice 13 godina osvojila je bronzanu medalju.
1 kolo Dugolli Mesjeta (Kosovo) 5:0
2 kolo Lampada Danai (Grčka) 5:0
3 kolo Iva Pešić (Srbija) 3:2
Polufinale izgubila od Turkinje Saglam Elizan 0:5
U meču za bronzanu medalju pobedila Grkinju Papaspyrou Vasiliki sa 3:2

KATA TIM u sastavu Perović, Murić, Grujanić i Valašek osvojile su zlato. Ovaj kata tim od svog formiranja nije zabeležio ni jedan poraz kako na domaćoj tako i na međunarodnoj sceni.
U prvom kolu porazile su kata tim iz Makedonije rezultatom 5:0
U polufinalu pobedile su takmicarke iz Slovenije 5:0
U finalu slavile su zlato protiv takmičarki iz Turske 3:2
U sastavu reprezentacije nastupio je Željko Mošić u kategotiji kate dečaci 10 godina ali već u prvom meču je bio poražen od protivnika iz Crne Gore.

Karate klub Srem pod vođstvom Ive Vinković bivše šampionke i reprezentativke osvojio je neverovatnih 6 medalja što karate klub Srem stavlja među najuspešnije klubove u Srbiji. Naši mladi reprezentativci dosta obećavaju i smeši im se blistava sportska karijera i rezultati koji će proslaviti ne samo ime karate kluba Srem već i grada Sremska Mitrovica čiji su već veliki ponos.

Trenutno nema najavljenih dešavanja . Posećujte nas i prvi saznajte sve o sledećim dešavanjima u našem gradu