Ostalo

Karatisti Sirmijuma prvi u Vojvodini

Beočin. U nedelju 23. oktobra 2022. godine u  Beočinu održan je XXIV Karate KUP  Vojvodine za sve uzrasne kategorije u organizaciji Karate Unije Srbije a domaćin takmičenja je bio Karate klub „Cemet”.

Na takmičenju je učestvovalo 15 klubova sa preko 240 takmičara.Karate klub  „Sirmium” se na ovom takmičenju predstavio sa svojih 27 takmičara i  17 ekipa,i uspeo da osvoji 44 medalje i na taj način bude prvi u generalnom plasmanu sa 157 bodova,drugoplasirani je „YU Karate DO” sa 104 boda i trećeplasirani „Budo NS” sa 77 bodova. Za najboljeg takmičara  proglašen je Nemanja Žunić iz Karate kluba „Sirmium” sa osvojenih 16 bodova.

Zlato su osvojili: Anja Erak, Mila Stanić, Dejan Jokić, Luka Petrović, Andrea Aničić, Nemanja Žunić, Tamara Nikolovski, Srđan Ilić i Srđan Đonić.

Srebro su osvojili: Luka Miščević, Milica Korizma, Isidora Dragojlović, Mateja Miščević, Đurđina Ilić, Vuk Petrović, Đorđe Kopčić i Lena Tešić.

Bronzu su osvojili: Branka Karaga, Jasmina Lipić, Nina Erak, Vladimir Birovljev, Jovan Vojnović, Teodora Popović, Lazar Korizma, Andrej Aćimović, Maša Krivošija i Vukašin Krivošija.

Ovo takmičenje je ujedno bilo i pripremno takmičenje za Prvenstvo Evrope u karateu, koje će se održati u Italiji u gradu Firenca od 3-6 novembra 2022. god.

27apr09:0015:00Dan magarica