Ostalo

Karatisti Sirmiuma prvaci Vojvodine

Beočin. U nedelju 17. aprila 2022. održano je 24. prvenstvo Vojvodine i kup prijateljstva u Beočinu. Domaćin ovog takmičenja je Karate Unija Srbije u organizaciji karate kluba “Yu karate do” i karate kluba “Budo” Novi Sad. Na ovom takmičenju je učestvovalo 15 klubova sa 215 takmičara u svim uzrasnim kategorijama u katama i borbama.

Karate klub “Sirmium” je učestvovao na ovom takmičenju sa 39 takmičara i 21 ekipom. U generalnom plasmanu karate klub Sirmium je prvoplasirani sa 197 bodova, drugoplasirani “Yu karate do” sa 81 bodom i trećeplasirani karate klub “Budo” sa 64 boda. Naši takmičari su osvojili ukupno 55 medalja, od kojih 28 zlatnih, 17 srebrnih i 10 bronzanih.

Zlato su osvojili: Mila Stanić, Dejan Jokić, Luka Petrović, Lena Tešić, Aleksa Milićević, Mladen Marković, Nemanja Žunić, Vuk Petrović, Andrea Aničić, Srđan Ilić, Tijana Ivković, Nina Dragojlović, Aleksandar Sikin.

Srebro su osvojili: Nina Erak, Anđela Parović, Kosta Petković, Luka Petrović, Lazar Korizma, Andrej Aćimović, Maša Krivošija, Đurđina Ilić, Dunja Padrov, Jelena Tomić, Mila Miljković, Lazar Miljković.

Bronzane medelja osvojili su: Anja Erak, Milica Korizma, Branka Karaga, Milica Stanojević, Vuk Vojnović, Vladimir Birovljev, Tea Stanojević, Anđela Kunić, Aleksa Tomić, Mateja Miščević, Uroš Popović, Filip Petković, Jovan Vojnović, Mihajlo Tomić, Kalina Maksimović.

Za najboljeg takmičara proglašen je Srđan Ilić iz karate kluba “Sirmium” sa osvojenih 4 zlatne i 1 srebrnom medaljom. Prvenstvo Srbije održaće se  15. maja u Osečini.